Актуально
Україна наблизилась на крок до відновлення миру - екс-посол США в Україні
В інтерв’ю «Голосу Америки» Стівен Пайфер прокоментував рішення проросійських сепаратистів скасувати заплановані у себе вибори і перенести їх на наступний рік.
Україна наблизилася на крок до відновлення миру, але залишається побачити чи дотримаються Росія та сепаратисти взятих на себе обіцянок – заявив в інтерв‘ю «Голосу Америки» колишній посол США в Україні, старший експерт Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.
«Ми ще мусимо побачити як відбудеться імплементація домовленостей, які були досягнуті у Парижі у п’ятницю. Це позитивний крок, якщо сепаратисти скасовують заплановані у себе вибори. Але є й також багато запитань. Чи будуть вони організовувати вибори відповідно до українського законодавства, чи відведуть вони важке озброєння і чи дадуть повний доступ спостерігачам ОБСЄ на утримуваних територіях».
Росія, як виглядає, робить кроки, щоб заспокоїти ситуацію на сході України, втім Стівен Пайфер не переконаний у щирості намірів Кремля.
«Чи насправді Росія намагається знайти вирішення кризи на сході України чи це просто зміна тактики з метою, можливо, скасувати деякі санкції Заходу проти Росії? Я не думаю, що ми можемо впевнено відповісти на ці питання».
Чи насправді Росія намагається знайти вирішення кризи на сході України чи це просто зміна тактики з метою, можливо, скасувати деякі санкції Заходу проти Росії?Стівен Пайфер
Стівен Пайфер також не вірить, що Мінські домовленості будуть повністю імплементовані Росією і сепаратистами до кінця року, а тому він не очікує того, що Європа та США підуть на пом’якшення санкцій проти Москви. Також, Кремль не отримав жодних переваг у переговорах щодо України, розпочавши військову кампанію у Сирії, переконаний експерт
«Я особисто не бачу жодного прямого зв’язку між тим, що Росія робить у Сирії і, що росіяни роблять в Україні. Кожний західний уряд – Сполучені Штати, Німеччина, Велика Британія, Франція – усі жорстко критикують рішення Росії розпочати військову операцію у Сирії. Вони не бачать це як намір розв’язати ситуацію у Сирії… Я не бачу, що росіяни можуть зробити у Сирії такого, щоб західні уряди сказали, «а, добре, тепер ми винні щось Росії в Україні.
«Російська позиція на міжнародній арені послабилася. Росію критикують у всіх західних столицях, в Саудівській Аравії, в Туреччині, в країнах регіону Перської затоки. Це не посилює міжнародні позиції Росії. Навпаки, Москва наражає себе на великий ризик бути втягнутою в тривалу, виснажливу і не успішну військову кампанію», - заявив старший експерт Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.
Дивіться також: Від українських волонтерів з камерами до лауреатів Оскара - як створювався фільм «Зима у вогні»
.
Всі новини дня
«Ми стали з українським народом», – президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави». Відео
«Ми протистоїмо агресії Путіна. Ми стали з українським народом... Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно», – заявив президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави»
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Форум