Спеціальні потреби

Актуально

Як боротися з проблемою піратства у світі?

Останніми роками військово-морські сили різних країн захопили десятки ймовірних піратів у водах вздовж узбережжя Сомалі. Проте, лише кількох з них притягнено до судової відповідальності, а більшість – відпущено на волю.

Міжнародні військово-морські сили досягли значних успіхів у боротьбі з піратством біля узбережжя Сомалі.

Однак після арешту піратів постає питання, що з ними робити.

Кенія – одна лише з двох країн східної Африки, що готові приймати і судити арештованих.

Міністр закордонних справ Мозес Ветанґула каже:

«Ми прийматимемо людей на підставі розгляду кожної справи окремо. Але не всіх без винятку. Кожну справу слід розглянути, обговорити та вирішити, як її найкраще вести».

З цією позицією погоджується Європейський Союз.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Кетрін Ештон говорить:

«Цей тягар потрібно розділити. Ця країна не спроможна сама розв’язувати цю проблему».

Друга країна, що приймає запідозрених у піратстві осіб – Сейшельські острови, де створюють спеціальний суд для таких справ. У Європі суд над піратами відбувся лише в Нідерландах.

У березні та квітні цього року військово-морські сили країн-членів ЄС захопили 275 осіб, які запідозрені у піратстві. Одначе лише 40 з них постало перед судом – решту відпустили.

Директор інформаційного сайту «globalsecurity.org» Джон Пайк каже:

«Я думаю, що коли пірати усвідомлюватимуть, що їм загрожує суворе покарання, чи то багаторічне ув’язнення, чи щось гірше – вони подумають над тим, чи варто займатися цим ділом».

Багато країн відмовляються взяти до себе запідозрених у піратстві людей, бо побоюються, що вони домагатимуться права на притулок. Проте, навіть запідозрені в піратстві заслуговують на справедливий суд, кажуть правозахисники. Так думає і Ті. Кумар із «Міжнародної амністії»:

«Посольства повинні домагатися для своїх громадян, звинувачених у піратстві, права на зустріч із членами їхньої сім’ї і на обмін листами, а також забезпечити, щоби вони одержали відповідний юридичний захист. Як ми можемо знати, що ця людина – пірат? Адже він може бути рибалкою. Він можливо опинився в даному місці у невідповідний час. Ми цього не знаємо».

Чимало експертів вважають, що нема сенсу витрачати мільйони доларів на боротьбу з піратами, якщо їм не загрожує притягнення до кримінальної відповідальності.

Всі новини дня

Снаряди для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Установки Patriot, придбані у США минулого року, розміщено у Варшаві в Польщі, 6 лютого 2023 року.

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.

Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.

За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.

Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.

За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.

Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.

"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео

"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

"Не бачимо втоми від України" - генсек НАТО Столтенберг

Генеральний секретар НАТО на зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії в Осло 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Заході не бачить ознак втоми від підтримки України.

"Усі стежать, чи є ознаки втоми в наших демократіях, у країнах НАТО та в партнерів щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектру в Європі та Сполучених Штатах", — сказав Столтенберг у своїй промові у вівторок, 30 травня, на пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії.

За його словами, міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі в Осло цими днями мають визначити порядок денний Вільнюського саміту альянсу, що запланований на липень цього року. Столтенберг додав, що на саміті в Литві країни НАТО посилять підтримку України.

“Я очікую, що коли ми зустрінемося у Вільнюсі... країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України — політичну, економічну і, не в останню чергу, військову», — сказав він.

На своїй твіттер-сторінці генеральний секретар НАТО додав, що на саміті НАТО країни альянсу “продемонструють довгострокову відданість Україні та зміцнять свою оборону”.

Напередодні в інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що НАТО потребує України для того, щоб мати нову структуру безпеки в Європі та світі, й без України не може бути реальною нова безпекова система в Європі.

В Білому домі кажуть, що не підтримують напади всередині Росії

Будівля, що за повідомленнями, постраждала від атаки дрона в Москві

В Білому домі заявили у вівторок, що Сполучені Штати все ще збирають інформацію про повідомлення про удари безпілотників по Москві, підтвердивши, що Вашингтон не підтримує напади всередині Росії та зосереджений на допомозі Україні повернути свою територію.

"Ми бачили новини і все ще збираємо інформацію про те, що сталося. Загалом ми не підтримуємо атаки всередині Росії", — йдеться в заяві речника Білого дому.

Представник Білого дому сказав, що Вашингтон "зосереджений на забезпеченні України обладнанням і навчанням, необхідним для повернення власної суверенної території", і вказав на російські атаки на Київ, який у травні 17 разів завдавали ударів з безпілотників або ракет.

Росія заявила, що українські безпілотники завдали ударів по багатих районах Москви у вівторок, націлившись на райони резиденцій президента Володимира Путіна та іншої російської еліти.

За словами мера Москви, в результаті інцидентів постраждали дві людини. Путін заявив, що напад у вівторок був спробою налякати і спровокувати Росію, і що протиповітряна оборона навколо столиці буде посилена.

Більше

Відео - найголовніше

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
XS
SM
MD
LG