Спеціальні потреби

Наскільки авіаподорожі безпечні для дітей?


На рейсах американських авіаліній та більшості авіакомпаній інших країн світу пасажирам з дітьми до двох років дозволено не купувати для них окремого квитка, а перевозити їх на колінах. Утім, нові тести показують, що це правило, яке дозволяє батькам зекономити гроші, наражає дітей на небезпеку. Під час аварії дитина вагою у дев’ять кілограмів влітає у сидіння попереду із потужністю 45-кілограмового снаряду.

Урядові експерти кажуть, що дітям віком до двох років більш безпечно літати у сидіннях для автомобіля, пристебнутих до крісла літака. Утім, це вимагає окремого місця, літати стане значно дорожче і чимало родин пересядуть у автомашини, подорож на яких більш небезпечна, ніж авіапереліт.

Суперечка щодо цього питання у США триває вже десятки років. Під час аварії літака в Айові одна дитина загинула, бо її мати не змогла її втримати. Іншого малюка, на диво, живого після аварії знайшли у багажному відділені салону літака.

Уряд рекомендує, а не наполягає на використанні сидінь для автомобіля у літаках. Батькам, що подорожують з малими дітьми, вже необхідно нести з собою чимало речей. Лише кожна п’ята родина бере із собою у літак автокрісло.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG