Спеціальні потреби

У США запропонували разовий податок на приріст багатства мільярдерів за час пандемії коронавірусу


Сенатор-демократ Берні Сандерс, який претендував на номінацію від Демократичної партії США на виборах президента 2020, запропонував запровадити 60-відсотковий податок на приріст багатства мільярдерів за час пандемії. Про це повідомляє видання The Hill. Сандерс пропонує використати отримані таким чином кошти, щоб протягом року сплачувати витрати американців на здоров'я, які не покриваються медичним страхуванням.

"Приріст багатства мільярдерів під час пандемії: Джефф Безос +71 мільярд доларів; родина Валтонів +21 мільярд доларів; Марк Цукерберг: +38 мільярдів доларів. Запровадивши 60-відсотковий податок на приріст багатства 467 мільярдерів, ми можемо покривати прямі витрати американців на здоров'я цілий рік", - твітує сьогодні Сандерс.

У Сандерса також підрахували, скільки доведеться заплатити у формі податків найбагатшим америкацням. Власнику Amazon Джеффу Безосу довелося би здійснити разову виплату у 42.8 мільярди доларів, Ілону Маску - 27.5 мільярдів, Цукербергу - 22.8 мільярди доларів.

"Під час надзвичайного економічного болю та страждань перед нами постав фундаментальний вибір", - наводить слова законодавця-демократа видання, - "Ми можемо надалі дозволяти найбагатшим ще більше збагачуватись у час, коли всі інші все сильніше біднішають. Чи ми можемо оподаткувати виграші жменьки мільярдерів, щоб покращити здоров'я та добробут десятків мільйонів амриканців”.

Пропозицію Сандерса підтримали у політичній кампанії MoveOn.

"Час надбагатіям розкошелитись", - твітує організація.

Пандемія коронавірусу у США супроводжується значним скороченням американської економіки. За даними міністерства торгівлі США, у другому кварталі 2020-го року ВВП країни скоротився на рівні майже 33% за рік.

"Економічний шок квітня, травня та червня був більш ніж у тричі гостріший за попередній рекорд у 10% у 1958-му році - та майже у 4 рази гірший, ніж протягом найгіршого кварталу під час Великої депресії", - відзначає американський мовник NPR.

Дивіться також: Кандидат на посаду посла США в Україні Кіт Дейтон розповів про пріоритети у разі затвердження

XS
SM
MD
LG