Спеціальні потреби

Скасування тепер санкцій проти РФ послабить авторитет ЄС – МЗС Польщі


Конрад Шиманський закликав не пом’якшувати санкції до повного виконання Мінських угод

Європейський Союз не повинен пом’якшувати санкції проти Росії до повного виконання Мінських угод, оскільки це послабить позицію ЄС у відносинах з Москвою.

Про це в інтерв’ю інформаційному агентству Reuters заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Шиманський.

Слова Шиманського прозвучали на тлі висловлювань про те, що ЄС може послабити санкції проти Росії до кінця цього року.

Москва, можливо, дала країнам-членам ЄС, які виступають за пом’якшення санкцій, аргумент, випустивши на свободу минулого тижня ув’язнену українську льотчицю Надію Савченко в обмін на російських в’язнів.

Дипломат нагадав, що санкції проти Росії були запроваджені не через захоплення Надії Савченко, а через набагато ширшу проблему, пов’язану з російською агресією проти України.

«Ми не можемо дозволити собі відступити в цьому процесі, який повинен тривати довше, і який може призвести до модерації російської позиції. Ми підірвали б весь експеримент, цю спробу вплинути на Росію таким чином. Авторитет ЄС залежить від успішного впливу на РФ за допомогою санкцій», – підкреслив заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Шиманський.

Дивіться також: Парламентська асамблея НАТО закликала відбити російську загрозу

Ось з чим НАТО та Росія підходять до історичного саміту Альянсу у Польщі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG