Спеціальні потреби

Польща приймає на свою територію американські ракети


Американські ракети "Петріот"

Польща привітала розгорнення на своїй території першої батареї американських ракет земля-повітря як важливе посилення своєї національної безпеки.

Міністр оборони Польщі Богдан Кліх сказав, що наземного базування система «Петріот», яка має на меті перехоплювати атакуючі ракети земля-земля, допоможе у розвитку стратегічної співпраці зі Сполученими Штатами.

Міністр Кліх відкрив розгорнення ракет у середу на військовій базі неподалік міста Моронґ, що в північно-східному районі Польщі, приблизно за 60 кілометрів від кордону з Калінінградською областю Російської Федерації.

До Польщі надіслано приблизно 100 американських військовослужбовців, які навчатимуть польських військових, як обслуговувати системи. Американські офіційні особи кажуть, що поки що немає планів оснащити батареї бойовими ракетами.

Однак у середу Росія знову висунула застереження до розгорнення ракет, кажучи, що це послаблює регіональну безпеку і співпрацю. А Міністерство закордонних справ Росії додало, що воно не «розуміє логіки» в угоді між США і Польщею щодо розгорнення ракет.

Адміністрація колишнього президента Джорджа Буша погодилась на тимчасове розгорнення ракет «Петріот» у Польщі в заміну на згоду варшавського уряду на розгорнення частини запропонованої американської протиракетної системи.

Торік президент Барак Обама скасував проект протиракетної оборони свого попередника, але погодився на продовження підготовки до розгорнення ракет «Петріот» у Польщі.

Сполучені Штати кажуть, що протиракетний щит захищатиме Європу від можливої атаки з боку Ірану і ніяким способом не загрожує Росії.

XS
SM
MD
LG