Спеціальні потреби

У Польщі заарештовано чеченського лідера Ахмеда Закаєва


Польська поліція затримала лідера чеченських сепаратистів Ахмеда Закаєва.

Правоохоронні органи кажуть, що Закієва, якого розшукувала Росія за звинуваченнями у причетності до тероризму, заарештовано у Варшаві.

Представники польського уряду сказали, що Закаєва затримано при в’їзді в Польщу на підставі міжнародного ордеру Інтерполу.

Помічники Ахмеда Закієва повідомили, що він прибув до Польщі 16 серпня без будь-яких перешкод, для участи у Всесвітньому конгресі чеченського народу – форумі для чеченців, які проживають на вигнанні.

Закієв сказав репортерам у Варшаві, що він наважився на цю подорож лише після запевнень, що не матиме ніяких проблем. Речниця польських органів прокуратури заперечила ці твердження.

Закієв проживає у Великобританії, де він отримав політичний притулок ще 7 років тому.

Якщо Закієва видадуть Росії, то йому загрожує ціла низка кримінальних звинувачень, включно з причетністю до терористичних нападів.

Від 1994 року Москва вже двічі воювала з Чечнею, населеної здебільшого мусульманами.

Ахмед Закієв очолює тепер уряд чеченських сепаратистів на вигнанні. Він був тісно пов’язаний із покійним лідером чеченців Асланом Масхадовим, якого вбили у 2005 році.

Арешт Закієва припав на дуже критичний момент у російсько-польських відносинах, які почали дещо уладнуватись після загибелі у квітні в катастрофі літака поблизу Смоленська президента Польщі Леха Качинського.

XS
SM
MD
LG