Спеціальні потреби

Держдеп США закликає Росію встановити замовників вбивства Анни Політковської

  • Голос Америки

Держдеп США закликає Росію встановити замовників вбивства Анни Політковської

Державний департамент США закликає Росію притягнути до відповідальності замовників, організаторів та виконавців вбивства журналістка Анни Політковської, яку було вбито 5 років тому.

Речник американського держдепу Вікторія Нюланд заявила, що США вітають здійснені російськими правоохоронцями арешти підозрюваних у вбивстві, але наполягають на тому, що справедливість буде встановлено лише тоді, коли буде ідентифіковано та притягнено до відповідальності як виконавців, так і організаторів і замовників вбивства.

У серпні в Росії було заарештовано колишнього міліціонера Дмитра Павлюченкова, якого раніше було звинувачено в організації вбивства. У травні також було заарештовано ймовірного виконавця вбивства журналістки. Втім слідчі ще не встановили, хто виступив замовником.

В заяві Державного департаменту говориться, що США високо цінують спадщину Політковської. Військові репортажі журналістки з Північного Кавказу "висвітлили наругу над правами людини та страждання жертв злочинів", які мали місце в ході війни.

Політковська здобула всесвітнє визнання своїми репортажами для Нової Газети, в яких вона розповідала про людські страждання, корупцію та наругу над правами людини в Чечні та інших частинах Північного Кавказу, охоплених ісламським збройним рухом.

Політковська також була дошкульним критиком Кремля і його політики щодо Чечні, а також лідера республіки Рамзана Кадирова.

Політковську застрелили в ліфті її московського будинку в жовтні 2006-го року.

У п'ятницю правозахисна організація Міжнародна Амністія похвалила Росію за "певний прогрес" в розслідуванні вбивства Політковської, але зазначила, що Росія не просувається в забезпеченні безпеки журналістів, які "насмілюються викривати злочини російської влади".

Комітет із захисту журналістів заявляє, що починаючи з 2000-го року в Росії вбито 22 журналісти.

XS
SM
MD
LG