Спеціальні потреби

Понтифік відвідує Великобританію


До Великобританії з чотириденним державно-пастирським візитом прибув глава Римо-католицької церкви папа Бенедикт ХVI.

Промовляючи до журналістів в літаку по дорозі до Великобританії папа римський визнав, що Католицька церква була недостаньо пильною у справі священиків, які статево знущалися над дітьми і, що цей скандал глибоко приголомшив і засмутив його.

Понтифік прибув до Единбурга сьогодні. Це – тільки другий візит папи римського до Великобританії з часу коли король Генріх VIII відокремив церкву в Англії від Ватикану у 16 столітті.

Після прибуття до країни Бенедикт ХVI зустрівся з королевою Єлизаветою.

У ході чотириденної поїздки понтифік відвідає Ґлазґо, Лондон і Бірмінгем. Він також зустрінеться з прем’єр-міністром Дейвидом Камероном і духовним лідером Англіканської церкви архієпископом Кентерберійським та відправить низку месів просто неба.

До зустрічі з понтифіком готувалися як десятки тисяч католицьких паломників, так і тисячі демонстрантів.

Клаз Ґомез з нетерпінням очікувала приїзду папи римського у Великобританію. Її блог, присвячений візиту понтифіка, став таким популярним, що Католицька церква запросила її допомогти популяризувати турне Бенедикта ХVI.

«Мої рідні сказали б, що я одержима цією ідеєю. Я відкрила блог на цю тему. Пишу тут про все. Ми підготували модні червоні футболки для молоді з єпархії, буклети молодих паломників, і оскільки це Англія, можливо до візиту папи нам ще потрібно роздати всім панчо», сказала молода жінка.

Приїзду Бенедикта ХVI очікувала і Гроня Макгвайєр, однак із зовсім іншими емоціями. Вона розповідає, що приєдналася до групи, яка готує демонстрації проти візиту папи:

«Ми робимо символічні папські шапки, які одягатимемо під час демонстрації із гаслами «Бог любить дітей, жінок і геїв», «Папа – сором для католиків», і «Бенедикте ХVI, де твоя любов?».

Незважаючи на такі різні настрої, глава Католицької церкви заздалегідь високо оцінив гостинність Великобританії:

«Я з нетерпінням очікую мого візиту у Великобританію і шлю свої найщиріші побажання мешканцям цієї країни, які доклали так багато зусиль, готуючи цей візит».

Оскільки приїзд Бенедикта ХVI є державним візитом, кошти на підготовку до нього – 19 мільйонів доларів США, частково були виділені із бюджету Великобританії. Критики вважають, що гроші платників податків були витрачені несправедливо.

Правозахисник Пітер Тетчелл каже, що британський уряд не спонсорує візитів мусульманських лідерів, чи юдейських равинів, то чому, запитує він, папа має мати якісь привілеї і, особливо, фінансову підтримку? Його особливо непокоїть участь папи у прикритті фактів насилля священників над дітьми.

Невдоволення демонстрантів розпалили нові звинувачення католицьких священиків у насиллі над дітьми і замовчування цих фактів церквою.

Однак католики з усієї Великобританії, яких там налічується приблизно 5 мільйонів, з нетерпінням очікують зустрічі з понтифіком.

Єпископ Вестмінстерського собору Джон Арнольд каже, що папа римський все ж таки заслужив на державний візит:

«Можливо папа римський не є королем великої нації, але він є духовним лідером кожної п’ятої людини на планеті. Я впевнений, що під час свого візиту він зробить багато чого позитивного».

В той час як для Клаз Ґомез та тисяч інших паломників це буде унікальна можливість почути свого духовного лідера, для тисяч демонстрантів візит папи буде нагодою, аби церква почула їх.XS
SM
MD
LG