Актуально
- Голос Америки
Понтифік відвідує Великобританію
До Великобританії з чотириденним державно-пастирським візитом прибув глава Римо-католицької церкви папа Бенедикт ХVI.
Промовляючи до журналістів в літаку по дорозі до Великобританії папа римський визнав, що Католицька церква була недостаньо пильною у справі священиків, які статево знущалися над дітьми і, що цей скандал глибоко приголомшив і засмутив його.
Понтифік прибув до Единбурга сьогодні. Це – тільки другий візит папи римського до Великобританії з часу коли король Генріх VIII відокремив церкву в Англії від Ватикану у 16 столітті.
Після прибуття до країни Бенедикт ХVI зустрівся з королевою Єлизаветою.
У ході чотириденної поїздки понтифік відвідає Ґлазґо, Лондон і Бірмінгем. Він також зустрінеться з прем’єр-міністром Дейвидом Камероном і духовним лідером Англіканської церкви архієпископом Кентерберійським та відправить низку месів просто неба.
До зустрічі з понтифіком готувалися як десятки тисяч католицьких паломників, так і тисячі демонстрантів.
Клаз Ґомез з нетерпінням очікувала приїзду папи римського у Великобританію. Її блог, присвячений візиту понтифіка, став таким популярним, що Католицька церква запросила її допомогти популяризувати турне Бенедикта ХVI.
«Мої рідні сказали б, що я одержима цією ідеєю. Я відкрила блог на цю тему. Пишу тут про все. Ми підготували модні червоні футболки для молоді з єпархії, буклети молодих паломників, і оскільки це Англія, можливо до візиту папи нам ще потрібно роздати всім панчо», сказала молода жінка.
Приїзду Бенедикта ХVI очікувала і Гроня Макгвайєр, однак із зовсім іншими емоціями. Вона розповідає, що приєдналася до групи, яка готує демонстрації проти візиту папи:
«Ми робимо символічні папські шапки, які одягатимемо під час демонстрації із гаслами «Бог любить дітей, жінок і геїв», «Папа – сором для католиків», і «Бенедикте ХVI, де твоя любов?».
Незважаючи на такі різні настрої, глава Католицької церкви заздалегідь високо оцінив гостинність Великобританії:
«Я з нетерпінням очікую мого візиту у Великобританію і шлю свої найщиріші побажання мешканцям цієї країни, які доклали так багато зусиль, готуючи цей візит».
Оскільки приїзд Бенедикта ХVI є державним візитом, кошти на підготовку до нього – 19 мільйонів доларів США, частково були виділені із бюджету Великобританії. Критики вважають, що гроші платників податків були витрачені несправедливо.
Правозахисник Пітер Тетчелл каже, що британський уряд не спонсорує візитів мусульманських лідерів, чи юдейських равинів, то чому, запитує він, папа має мати якісь привілеї і, особливо, фінансову підтримку? Його особливо непокоїть участь папи у прикритті фактів насилля священників над дітьми.
Невдоволення демонстрантів розпалили нові звинувачення католицьких священиків у насиллі над дітьми і замовчування цих фактів церквою.
Однак католики з усієї Великобританії, яких там налічується приблизно 5 мільйонів, з нетерпінням очікують зустрічі з понтифіком.
Єпископ Вестмінстерського собору Джон Арнольд каже, що папа римський все ж таки заслужив на державний візит:
«Можливо папа римський не є королем великої нації, але він є духовним лідером кожної п’ятої людини на планеті. Я впевнений, що під час свого візиту він зробить багато чого позитивного».
В той час як для Клаз Ґомез та тисяч інших паломників це буде унікальна можливість почути свого духовного лідера, для тисяч демонстрантів візит папи буде нагодою, аби церква почула їх.
Всі новини дня
Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча. Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.
Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?
РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?
«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео
«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН
Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.
"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"
Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.
Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.Ідзумі Накаміцу
Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.
Небезпечна риторика та завуальовані погрози
З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.
Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.
Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.
Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.
"Бряцання ядерною зброєю"
Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь: “Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.
“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.
Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.
Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.
Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.
Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.Сергій Кислиця
Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.
Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.
Форум