Спеціальні потреби

Актуально

Аналітик у США порівняв кампанії Зеленського та Трампа. Інтерв'ю

Які уроки Україна може почерпнути з досвіду американських виборів 2016 року – інтерв'ю з Сергієм Куделею. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

Інтерв'ю з Сергієм Куделею. Відео

Зеленський, як і Трамп, позиціонує себе в якості кандидата без досвіду в політиці і саме цим він завоював прихильність виборців, переконаний професор політології американського університету Baylor у Техасі, Сергій Куделя.

"Зеленський має певні ознаки, які були характерні для кампанії Трампа. Він подає себе як автентичний кандидат, який не має політичного бекграунду. І це є причиною, чому стільки людей його підтримує", - зауважує Куделя в інтерв'ю журналісту Української служби "Голосу Америки" Руслану Петричці.

Водночас, дослідник побачив суттєві відмінності між кампаніями Зеленського та Трампа і відзначив позитивні гасла Зеленського.

"Трамп будував свою кампанію на страху перед нелегальними іммігрантами, - зауважує Куделя. - Він будував свою кампанію на розподілі суспільства на різні табори за етнічними ознаками, в той час, як Зеленський намагається використовувати позитивні месседжі. Він намагається використовувати об'єднавчу риторику. І тому, хоч паралелі і існують, але між цими двома кампаніями – більше суттєвих відмінностей, аніж спільних рис".

Перший тур виборів президента в Україні засвідчив появу нової групи виборців покоління мілленіалів в Україні, вважає дослідник.

"Це ті виборці, які народились між 1980-м і 1996-м роками, які до цього часу особливо активної участі в політиці не брали, окрім, можливо, якихось вуличних акцій. Зараз, під час президентської кампанії, вони побачили кандидата, який уособлює їхні цінності. Вони не реагують на якісь соціальні обіцянки, вони не реагують на націоналістичні гасла, вони прагнуть меншого втручання держави у їхній особистий простір. Для них мова не є важливою національною ознакою, а є лише способом комунікацій і це молодь, яка готова покладатися на власні сили і мені здається, саме це було однією з ключових причин, чому вони обрали Володимира Зеленського.

Приблизно дві третини виборців Зеленського – це люди до сорока років, люди, які не пам'ятають практично Радянського Союзу, були вже народжені в незалежній Україні", - додає аналітик.

Куделя радить прихильникам Порошенка шукати порозуміння з виборцями, які підтримують Зеленського, бо зневажливе ставлення до ключового кандидата змусить його виборців єднатись і підвищить явку виборців Зеленського в другому турі

Куделя вважає, що на виборців Зеленського не варто навішувати ярлики. "Коли говорять, що ці люди уособлюють себе з якоюсь радянською ідентичністю – це не відповідає дійсності, адже, як я вже пояснив, більшість його виборців не знають Радянського Союзу. Ми також бачимо, що підтримка, яку отримав Зеленський – рівно розподілена між регіонами України. І навіть у Західній Україні, де він менш популярний, він обійняв друге місце в декількох округах, наприклад, Івано-Франківської області. Тобто, ми бачимо, що навіть на Західній Україні, є суттєва підтримка, на яку він може покладатись".

Куделя радить прихильникам Порошенка шукати порозуміння з виборцями, які підтримують Зеленського, бо зневажливе ставлення до ключового кандидата спонукатиме його виборців єднатись і підвищить явку виборців Зеленського в другому турі.

"Якщо ви прихильник Порошенка, навпаки, вам потрібно шукати якусь спільну мову з цими виборцями, будувати з ними мости взаєморозуміння", - говорить дослідник.

На думку Куделі, Порошенку буде надзвичайно важко подолати відрив від Зеленського.

"Відрив Зеленського від Порошенка – майже 14 %. Це дуже суттєвий відрив. Ми бачимо, що в 1994 році Кучмі вдалося випередити Кравчука маючи відрив у 7%", - заявляє Куделя.

Він, однак, вважає, що багатьом з тих, хто голосував за Порошенка, буде не так важко примиритись з перемогою Зеленського.

"Думаю, що розкол не є таким суттєвим, як він був, скажімо, після Помаранчевої революції. Це протистояння існує лише серед дуже сильних прихильників Порошенка. Тепер люди сприймуть спокійніше перемогу Зеленського, аніж колись, скажімо, сприймали прихильники Януковича перемогу Віктора Ющенка", - зауважив Куделя.

Дивіться також: Зеленський і Порошенко: американські експерти зважили "за" і "проти"

Зеленський і Порошенко: американські експерти зважили "за" і "проти". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG