Спеціальні потреби

Порошенко закликав до «нової хвилі» санкцій проти Росії


Петро Порошенко

На зустрічі з американськими конгресменами в Києві в четвер президент України Петро Порошенко підкреслив, що його країна потребує ретельної підтримки в протистоянні з Росією.

«Підтримка, яку України мала весь цей час у військових питаннях, військово-технічних, фінансових, у сфері безпеки, моральна підтримка, яка дуже важлива для мене, грала ключу, важливу роль, щоб втримати країну разом, щоб захистити наші цінності, захищати свободу, захищати демократію проти однієї з найсильніших і найбільших армій у світі», – сказав Порошенко.

З лютого в Східній Україні вступило в силу крихке перемир’я, але кожна сторона звинувачує іншу в порушеннях. Київ побоюється, що Росія може надіслати додаткові війська для атаки, щоб розширити контроль сепаратистських сил углиб території України. Проте Росія заперечує, що має свої війська в Україні.

Різні інтерпретації мирної угоди, підписаної в лютому в Мінську, щоб покласти край бойовим діям у східних регіонах України, залишили конфлікт у невирішеному стані. З часу спалаху конфлікту у квітні минулого року там загинуло понад 6500 людей.

У четвер (2 липня) Олександр Захарченко, самопризначений керівник Донецької області, закликав до проведення місцевих виборів на 18 жовтня, заявивши, що це відповідає Мінським домовленостям, повідомило сепаратистське агентство новин.

Президент Порошенко заявив, що таке рішення було б незаконним і засудив його як серйозне порушення Мінських угод, яке матиме вплив на мирний процес на сході країни. Він попередив, що початкові мирні угоди були підірвані таким же чином, коли в листопаді 2014 озброєні бойовики взяли під свій контроль Донецьку та Луганську області і провели там незаконні вибори, які були визнані Росією.

Якщо Москва порушить Мінські угоди, Україна та її міжнародні партнери повинні бути готові, сказав Порошенко.

«Ми повинні мати ефективний узгоджений план, що ми будемо робити в цій ситуації, якщо вони порушушать Мінські угоди. Це повинна бути нова хвиля санкцій, добре координовані фінансові санкцій, технологічні санкцій, і Росія повинна платити свою ціну за вбивство моїх людей, за окупацію моєї країни, вони повинні нести відповідальність за це», сказав президент.

Сполучені Штати і Європейський Союз ввели санкції щодо Росії після того, як торік вона анексувала український Кримський півострів, і звинуватили Росію в наданні проросійським сепаратистам у Східній Україні зброї і солдатів.

Москва заперечує, що робить це і звинувачує Захід у змові з метою повалення українського промосковського президента в лютому 2014 року.

Пентагон оновив національну військову стратегію, щоб врахувати зміни в ситуації глобальної безпеки, які включають в себе протистояння з Росією через роль Москви в час кризи в Україні.

Нова американська національна військова стратегія застерігає від «гібридних» конфліктів, у яких військові сили під виглядом недержавних формувань, кажучи, що це зробила Росія, коли озброєні групи без позначень взяли під свій контроль Крим.

Незважаючи на напруженість в Україні, в американській військовій стратегії говориться, що Вашингтон, як і раніше, хоче залучити Росію до врегулювання питань, що становлять спільний інтерес, закликаючи її, а також Китай, «врегулювати свої суперечки мирним шляхом і відповідно до норм міжнародного права».

Росія в четвер засудила нову військову стратегію США, що звинувачує Москву в порушенні суверенітету своїх сусідів як «конфронтаційну», заявивши, що це зашкодить зусиллям з поліпшення взаємних відносин.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG