Спеціальні потреби

Португальці їдуть за кордон у пошуках роботи


Португальцям не звикати до пошуків кращої долі за межами батьківщини. У 1960-х країна була постачальником робочої сили для Німеччини та Швейцарії. Тепер – в умовах кризи на європейському континенті – шукати роботу португальцям доводиться у своїх колишніх колоніях. Бразилія та Ангола, які віднедавна є найбільшими інвесторами португальської економіки, стають ще і пунктами призначення для трудових мігрантів з Португалії.

Ще кілька років тому поруч із консульством Анголи у Лісабоні не було помітно ажіотажу. Втім тепер, коли у Португалії без роботи 14 відсотків населення, а стан економіки постійно погіршується, Ангола та інша колишня колонія Португалії, Бразилія, стали приваблювати чимало португальців, які шукають роботу.

Від португальських заробітчан в Анголі назад до Португалії, надходить більше грошей, ніж від діаспори з США, чи Німеччини. З огляду на це уряд країни став офіційно заохочувати еміграцію.

Португальські студенти вважають це своїм шансом в житті, каже Андре Мендес:

«Маючи хороші знання, оцінки та ступінь магістра, знайти роботу у Португалії не складно. Але це не буде робота вашої мрії. А якщо ви хочете будувати кар’єру та стабільності у житті – тоді треба їхати за кордон».

Студентка бізнес програми Катаріна Альварес зазначила, що у Португалії можна пройти тривалу, піврічну або і річну інтернатуру в якійсь компанії, але так і не отримати роботу. Тому люди охоче розглядають пропозиції з-за кордону, де ринки динамічно розвиваються і є більше можливостей рости зі стабільною компанією.

Андрея Домінґес перебралась до Бразилії кілька років тому. За цей час компанія, в якій вона працює, збільшила штат у 4 рази – до 800 співробітників. За її словами, португальці мають певні переваги при працевлаштуванні у порівнянні із бразильцями:

«Велика перевага португальців в тому, що вони вільно розмовляють англійською. Я сама переконалась у тому, наскільки це важливо, коли шукала людей для проекту. Я провела співбесіди із 20-ма кандидатами на посаду, деякі з них казали, що вільно володіють англійською, а коли ми починали говорити – ставало зрозуміло, що їх рівень володіння поступається рівню португальців.

Тим часом португальські університети приваблюють все більше студентів з інших європейських країн. Говорить декан бізнес школи Католицького університету в Лісабоні Ана Рібейро:

«У нас все більше німців, які хочуть опанувати мову. Ми викладаємо англійською, але вони можуть брати курси португальської. Опанувавши її, вони зможуть знайти роботу у тій же Бразилії».

Поки економіка Португалії в занепаді, найталановитіші студенти та спеціалісти активно шукають роботу за кордоном. Деякі з них, можливо, вже ніколи не повернуться на батьківщину. Втім переїзд до країни, зі спільною мовою та кращими перспективами навряд чи назвеш надто болісним.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG