Спеціальні потреби

WSJ: ЄС отримує позитивні «сигнали» від Росії

  • Голос Америки

Едгарс Рінкевичс

Міністр закордонних справ Латвії, чия країна днями стала головою ЄС, заявив, що європейський блок отримує «певні сигнали» від Росії про її більшу готовності до участі у врегулюванні кризи в Східній Україні, повідомляє газета Wall Street Journal.

«Є певні сигнали ... про те, що є певна готовність до тіснішої співпраці з Європою з проблем східного партнерства і пошуку виходу з ситуації, що склалася в Східній Україні», – заявив Едгарс Рінкевичс.

Газета пише, що, за словами Рінкевичса, він побуває в Києві та Москві 9-12 січня, де зустрінеться з офіційними особами, включаючи міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

Рінкевичс зазначив, що економічні проблеми Росії разом з ефектом від міжнародних санкцій «відкрили якусь можливість» для взаємодії.

Країна, що головує в ЄС, очолює переговори між міністрами ЄС і намагається досягти компромісу.

Проте міністр підкреслив, пише Wall Street Journal, що ЄС може продовжити санкції проти Москви, термін яких починає спливати в березні, якщо не буде досягнуто прогресу з питання охорони кордону між Росією та Східною Україною з метою зупинити потік зброї і озброєних людей.

Рінкевичс також повідомив, що міністри закордонних справ ЄС почали обговорювати питання про створення телевізійної станції або іншого ЗМІ «для взаємодії з російським населенням в Європейському Союзі», яке має стати альтернативою російським ЗМІ.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG