Спеціальні потреби

Актуально

“Америка знову рухається вперед”. Основне зі звернення Джо Байдена до Конгресу США

Президент Джо Байден виступив перед Конгресом США із спеціальним зверненням, таким чином відзначивши свої перші сто днів на посаді. Вперше в історії позаду президента, який виступав з трибуни Конгресу, було двоє жінок - віцепрезидентка Камала Гарріс та спікерка Палати представників Ненсі Пелосі. Промова Байдена тривала майже півтора години. Протягом цього часу він згадав про боротьбу з пандемією, відновлення економіки, протистояння Росії та Китаю та багато іншого. Переказуємо основні моменти із виступу президента США.

Вакцинація і подолання пандемії

Пройшло сто днів з часу, коли я склав присягу, підняв руку над нашою сімейною Біблією, і успадкував країну посеред кризи. Найгірша пандемія за століття. Найгірша економічна криза з початку Великої депресії. Найгірша атака на нашу демократію з часів Громадянської війни. Тепер, через сто днів, я можу прозвітувати країні: Америка знову рухається вперед.

Ми станемо арсеналом вакцин для інших країн - так само, як Америка була арсеналом демократії в Другій світовій війні. 
Джо Байден, президент США

Після того, як я пообіцяв сто мільйонів щеплень від COVID-19 за сто днів, ми надали понад 220 мільйонів щеплень за сто днів. Всі, хто старші за 16 років, тепер можуть одразу вакцинуватись. Тож вакцинуйтесь зараз!

І разом з тим, як наші власні запаси вакцини зростають, щоб забезпечити наші потреби - і ми їх забезпечуємо, ми станемо арсеналом вакцин для інших країн - так само, як Америка була арсеналом демократії в Другій світовій війні.

Протистояння Росії та Китаю

В своїх розмовах зі світовими лідерами - багатьох з яких я знаю багато років - найчастіше я чую коментар: “Ми бачимо, що Америка повернулась. Але чи надовго? Мої колеги американці, ми маємо продемонструвати, що ми не лише повернулись, а що ми тут для того, щоб залишитись.

Я дуже чітко прояснив президентові Путіну, що хоча ми не бажаємо ескалації, їхні дії матимуть наслідки.
Джо Байден, президент США

Щодо Росії, я дуже чітко прояснив президентові Путіну, що хоча ми не бажаємо ескалації, їхні дії матимуть наслідки. Я відповів прямо і пропорційно на втручання Росії в наші вибори та на кібератаки на наш уряд та бізнеси. Вони скоїли ці обидві речі, і я відповів. Але ми також можемо співпрацювати, де в нас є спільний інтерес. І ми це зробили, коли продовжили угоду START щодо ядерної зброї - і коли працюємо над кліматичною кризою.

Я також сказав президентові [Китаю, - ГА] Сі Цзіньпіню, що США збережуть значну військову присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні, так само як ми робимо з НАТО і Європою. Не для того, щоб почати конфлікт, а щоб йому запобігти. І я сказав йому те, що й багатьом світовим лідерам - Америка не відступить від зобов’язання перед правами людини та фундаментальними свободами. Жоден американський президент не може мовчати, коли порушуються базові права людини.

Відновлення економіки

Міжнародний валютний фонд очікує, що наша економіка зросте на понад 6% цього року. Це буде найшвидший темп економічного росту в цій країні за близько чотири десятиліття.

Я запропонував “План робочих місць Америки” … Він допоможе мільйонам людей повернутись до роботи та своїх кар’єр.

Надто довго ми не могли використати найважливіші слова, коли йшлося про кліматичну кризу. Робочі місця. Коли я чую про зміну клімату, я думаю про робочі місця. Нема причини, чому лопасті вітрових турбін не можуть будувати в Піттсбургу замість Пекіна. … І всі інвестиції “Плану робочих місць Америки” будуть керуватись одним принципом: “Купуй американське”.

Збільшення податків

Я не збільшуватиму податків для людей, які заробляють менше 400 тисяч доларів у рік. Настав час для корпоративної Америки і найбагатшого 1% американців заплатити їхню справедливу частку.

Коли ви чуєте, що хтось каже, що він не хоче збільшення податків для найбагатшого 1% і для корпоративної Америки - спитайте їх: чиї податки ви хочете підняти натомість, і чиї податки ви хочете урізати?

Реформа правоохоронної системи

Більшість чоловіків та жінок в уніформі з честю носять свої значки та служать своїм громадам. Я їх знаю. І я знаю, що вони хочуть допомогти побачити цей момент також. Мої колеги американці, нам потрібно об’єднатись, щоб відбудувати довіру між правоохоронцями та людьми, яким вони служать. Щоб викорінити системний расизм з нашої системи судочинства. І здійснити реформу поліції в ім’я Джорджа Флойда, яку вже ухвалили в Палаті представників.

***

Джо Байден закінчив свій виступ словами:

Ставки проти Америки ніколи не були хорошими. І вони все ще такими не є.
Джо Байден, президент США

“Зі світлом та надією ми викликали нову силу та нову рішучість, щоб скерувати нас до перемоги у змаганні за 21 століття. На нашому шляху до більш досконалого союзу - заможнішого і справедливішого. Як один народ, одна країна, одна Америка. Ставки проти Америки ніколи не були хорошими. І вони все ще такими не є”.

Дивіться також: Підсумки 100 днів президентства Байдена у зовнішній політиці.

Підсумки 100 днів президентства Байдена у зовнішній політиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG