Спеціальні потреби

Ізраїль бореться з масовими пожежами


Ізраїльські пожежники у м. Хайфа - 24 листопада 2016 р.

Ізраїльські пожежники у п'ятницю погасили пожежі, що поширилися по Хайфі, третьому за величиною місті країни, і змусили десятки тисяч людей покинути свої будинки, але продовжували боротися з більш ніж десятком інших пожеж по всій країні, що тривають уже четвертий день.

Десятки тисяч людей були евакуйовані зі своїх будинків, поки поліція та пожежні підрозділи були ще в значній мірі розгорнуті в районі Хайфи через побоювання, що вогонь міг спалахнути внаслідок рідкісної сухої та вітряної погоди.

Метеорологи прогнозують, що пожежі продовжуватимуться через сухі умови в країні.

Хоча ніяких серйозних травм не було завдано, кілька десятків людей госпіталізували через вдихання диму. Сотні будинків було пошкоджено, й Ізраїль вдався до рідкісних заходів – викликав військових резервістів у четвер, щоб ті приєдналися до перевантаженої поліції і пожежників, та використали міжнародний флот протипожежних літаків, надісланих декількома країнами.

Представники поліції повідомляють, що 12 осіб було заарештовано по країні за підозрою в підпалі. Газета Jerusalem Post інформує, що ізраїльська розвідка (Шин-Бет) розслідує пожежі, щоб визначити їхні причини.

Деякі ізраїльські лідери висунули версію про те, що арабські нападники навмисно вчинили підпал.

«Тільки ті, кому країна не належить, здатні спалити її», – написав у Твіттері міністр освіти Беннет, лідер ультраправої групи.

Пожежі розпочалися три дні тому поблизу Єрусалиму, де ізраїльтяни й араби живуть разом. Пізніше вогонь спалахнув у північній частині Ізраїлю та в інших місцях недалеко від Єрусалиму, аж поки найбільше полум’я розійшлося по Хайфі.

Чагарникові пожежі є найгіршими з тих, які Ізраїль пережив з 2010 року, коли країна зазнала найбільш смертельної лісової пожежі в своїй історії: пожежа була неконтрольованою протягом чотирьох днів, загинули щонайменше 42 особи.

Ряд країн, у тому числі Кіпр, Греція, Хорватія, Італія та Туреччина, пообіцяли відправити до Ізраїлю протипожежне обладнання, в тому числі літаки і вантажні автомобілі.

Як повідомляють ЗМІ, президент Петро Порошенко доручив голові МВС Арсену Авакову відправити українські літаки на допомогу в ліквідації пожеж в Ізраїлі.

Дивіться також: Мати опісля втрати сина зустрічається із людьми, яким пересадили його органи

XS
SM
MD
LG