Спеціальні потреби

'Дім свободи' - стан свободи слова в світі погіршується


«Дім свободи» - організація, яка знаходиться у США та захищає права журналістів, - оприлюднила свій щорічний звіт, в якому вказується на дедалі більші утиски мас-медіа у світі і більшу загрозу життю журналістів.

Ситуація з правами журналістів та свободою слова у світі погіршується протягом останніх восьми років поспіль. Сьогодні лише одна людина з шести живе в країні, де існує свобода преси. Країною, де преса є найбільш залежною від влади, у звіті названо Північну Корею. Іран та Бірма також входять до десятки країн з найнижчими показниками щодо свободи слова. Лише у країнах азійсько-тихоокеанського регіону, зокрема в Бангладеш, ситуація поліпшилась.

Водночас автори звіту виявили, що попри зростання супутникового мовлення та Інтернету багато урядів посилюють цензуру шляхом впровадження законів, які обмежують роботу журналістів та мас-медіа.

Головний редактор звіту Карін Карлекар зазначила:

«До них входять закони, що забороняють розпалювання ненависті, обговорення дразливих питань, таких як релігія чи національність, та ставлення під загрозу національної безпеки, що є надто широким поняттям».

У звіті відзначається збільшення випадків вбивств журналістів. Минулого липня в Мексиці відбувся велелюдний похорон загиблого репортера Хуана-Карлоса Мартінеза.

Френк Смит є членом Комісії захисту журналістів. Він каже, що майже три з чотирьох журналістів, що загинули при виконанні своїх обов’язків, були просто ліквідовані. Щобільше – починаючи від 1992го року у вісімдесяти дев’яти випадках вбивці ніколи не були заарештовані. Іншими словами, у майже дев’яти з десяти вбивств вбивці лишались вільними. Ніхто не притягнув їх до відповідальності.

Організація «Дім свободи» також піддала критиці Китай за блокування доступу до інформації в Інтернеті.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG