Актуально
- Голос Америки
'Дім свободи' - стан свободи слова в світі погіршується
«Дім свободи» - організація, яка знаходиться у США та захищає права журналістів, - оприлюднила свій щорічний звіт, в якому вказується на дедалі більші утиски мас-медіа у світі і більшу загрозу життю журналістів.
Ситуація з правами журналістів та свободою слова у світі погіршується протягом останніх восьми років поспіль. Сьогодні лише одна людина з шести живе в країні, де існує свобода преси. Країною, де преса є найбільш залежною від влади, у звіті названо Північну Корею. Іран та Бірма також входять до десятки країн з найнижчими показниками щодо свободи слова. Лише у країнах азійсько-тихоокеанського регіону, зокрема в Бангладеш, ситуація поліпшилась.
Водночас автори звіту виявили, що попри зростання супутникового мовлення та Інтернету багато урядів посилюють цензуру шляхом впровадження законів, які обмежують роботу журналістів та мас-медіа.
Головний редактор звіту Карін Карлекар зазначила:
«До них входять закони, що забороняють розпалювання ненависті, обговорення дразливих питань, таких як релігія чи національність, та ставлення під загрозу національної безпеки, що є надто широким поняттям».
У звіті відзначається збільшення випадків вбивств журналістів. Минулого липня в Мексиці відбувся велелюдний похорон загиблого репортера Хуана-Карлоса Мартінеза.
Френк Смит є членом Комісії захисту журналістів. Він каже, що майже три з чотирьох журналістів, що загинули при виконанні своїх обов’язків, були просто ліквідовані. Щобільше – починаючи від 1992го року у вісімдесяти дев’яти випадках вбивці ніколи не були заарештовані. Іншими словами, у майже дев’яти з десяти вбивств вбивці лишались вільними. Ніхто не притягнув їх до відповідальності.
Організація «Дім свободи» також піддала критиці Китай за блокування доступу до інформації в Інтернеті.
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum