Спеціальні потреби

Актуально

Проект постанови Конгресу вшановує пам'ять жертв Голодомору, згадує Дюранті

Група конгресменів подала проект постанови Конгресу до 85-х роковин геноциду – Голодомору.

Серед співавторів - конгресмени відомі своєю підтримкою України: Енді Гарріс, Марсі Каптур, Браян Фіцпатрік та Сендер Левін.

"Ми зі скорботою вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які втратили життя через геноцид-Голодомор і ми прагнемо донести правду", - наголосили конгресмени.

Від 7 до 10 мільйонів українців стали жертвами намагань сталінського тоталітаризму зламати спротив комуністичній окупації
текст проекту постанови Конгресу

"Радянський уряд умисно конфіскував врожай зерна і заморив голодом мільйони українців. Радянський диктатор Сталін наказав перекрити кордони України, щоб жодна людина не змогла уникнути голоду, і щоб міжнародна допомога, яка могла б полегшити страждання, не потрапила на цю територію", - проголошує проект постанови.

Від 7 до 10 мільйонів українців стали жертвами намагань сталінського тоталітаризму зламати спротив комуністичній окупації, йдеться в тексті.

Постанова засуджує злочини радянського режиму, закликає поширювати інформацію про Голодомор, вислювлює підримку зусиль народу України з розбудови демократії, вільних ринків, поваги до прав людини.

В тексті проекту постанови наводяться основні факти з дослідження Голодомору в США.

Численні вчені розкривали масштаб цього злочину, включаючи Ендрю Кернса, з Канади, який відвідав Україну в 1932 року і писав про голод та розстріли українців.

Після розпаду Радянського Союзу стали доступними архівні документи, які підтвердили той факт, що голод в Україні був створений штучно.

Радянський Союз маніпулював іноземними журналістами, включаючи Волтера Дюранті з The New York Times, який свідомо заперечував не тільки масштаб, але й існування штучно створеного голоду, йдеться в тексті.

Тогочасні кореспонденти постраждали через свою мужність у висвітленні Голодомору. Наприклад, такі як Ґарет Джонс, Вільям Чамберейн та Малькольм Маґґерідж, які писали: "Вони (селяни) розкажуть вам, що багато хто загинув від голоду і багато гине кожного дня, тисячі було застрелено урядом і сотні тисяч відправлені на заслання", йдеться в тексті постанови.

В травні 1934 року колишній конгресмен Гамільтон Фіш вніс проект постанови Конгресу про засудження колишнього радянського уряду через знищення українського народу.

В грудні 1985 року було створено Комісію з голоду в Україні, для того, щоб збільшити поінформованість про Голодомор. Висновок Комісії відзначав, що жертви Голодомору були "заморені штучно створеним голодом" і що "Сталін та його оточення вчинили геноцид проти українського народу в 1932-1933".

В 2006 з дозволу Конгресу в Вашингтоні була почата робота над пам’ятником жертвам Голодомору. Його відкрили в 2015 році, інформує проект постанови.

Дивіться також: Енн Епплбаум представила у Вашингтоні книгу «Червоний Голод» про Голодомор

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG