Спеціальні потреби

Сотні протестували проти "мовного" закону у Нью-Йорку та Чикаго


Акції протесту відбулися біля Генеральних консульств у Нью-Йорку та Чикаго

Біля Генерального консульства України в Нью-Йорку зібралося близько 100 людей, які вимагали від гаранта Конституції Януковича накласти вето на прийнятий “мовний” закон. Діаспорні організації разом з українською громадою стали на захист української мови. «Янукович у відставку», «Табачник геть», «Наша мова – українська» - такі та інші гасла вигукували українці Нью-Йорку. Протестні вимоги діаспора в Нью-Йорку підкріпила українською піснею і молитвою.

Свою підтримку протестам та голодуючим в Україні вирішили висловити і Українці в Чикаго. І цього разу протест відбувся біля Генерального консульства України.

Ми закликаємо кожного українця об'єднатися в одну патріотичну силу і захистити все українське!
Голова Іллінойського відділку УККА Олесь Стрільчук.
Учасники мітингу вирішили не тільки адресувати свої вимоги до президента Януковича, а й повідомити американський уряд та конгресменів про намагання української влади знищити українську мову та демократію.

«Щоби кожний з нас написав письмо своєму конгресмену і сказати: Я маю родину в Україні, мене журить сьогодні, що діється в Україні. Занепад демократії, економічна криза, і взагалі, загроза українській державності», - закликав президент Фундації «Спадщина» Юліян Куляс.

Представники діаспори, народжені в Україні чи в еміграції, вимагають не допустити офіційного статусу російської мови на території України.

«Я народився в Америці і вже третє покоління американець. Для мене це дуже важливо зберегти українську мову і мову моїх предків», - каже мешканець Чикаго Данило Терлецький .

У зверненні діаспори йдеться про підтримку громадян України, які вимагають негайної відставки Януковича та його корупційного уряду.

«Те, що відбувається в Україні зараз, це просто жорстокість і вона є не обґрунтована і антиконституційна», - вважає пластунка Мелана Семенюк.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG