Спеціальні потреби

Актуально

Байден випереджає Трампа в опитуваннях на 8-9%. Що це означає? Думки американських політологів.

Перша половина 2020 року в США виявилась насиченою на події, що так чи інакше впливають на політичний процес у країні. Завершення процедури імпічменту Дональда Трампа, пандемія коронавірусу та економічна криза, згодом - масові протести проти брутальності поліції та расової несправедливості. Вибори президента відбудуться в листопаді, однак вже зараз можна говорити про тенденції, які матимуть вагоме значення.

За останніми опитуваннями, станом на кінець червня Джо Байден випереджає Дональда Трампа на 8-9%. До уваги беруться дослідження різних центрів - як прихильних до республіканців, так і до демократів. Байден лідирує також у критичних “перехідних” штатах, які за прогнозами матимуть вирішальний вплив на результат виборів - як от Флорида, Вісконсин чи Арізона. В 2016 році там підтримали Дональда Трампа.

Якщо б вибори трапились сьогодні, вступати в них у такій позиції було б жахливим для Трампа.
Роберт Гріффін, політолог Дослідницької групи виборців Фонду демократії

“Якщо б вибори трапились сьогодні, вступати в них у такій позиції було б жахливо для Трампа”, - розповідає Роберт Гріффін із Дослідницької групи виборців Фонду демократії. “Втім, у подальшому все може змінитись. У нас все ще багато часу між теперішнім днем та виборами. І якщо 2020-тий щось продемонстрував, то це те, що він є радше бурхливим роком. Та станом на зараз, президентові є через що хвилюватись. Це виглядає непростою стежкою для нього”.

Директор урядових досліджень центру двопартійної політики Джон Фортьє вважає, що згодом становище Дональда Трампа може покращитись.

“Якщо в нас будуть вагомі зміни перед виборами, президент може отримати визнання за те, що він вистояв і повернув усе назад. Мовляв, у нас є прогрес в боротьбі з COVID-19, наша економіка виглядає краще - навіть якщо вона не така хороша, як була до цього”.

Якщо в нас будуть вагомі зміни перед виборами, президент може отримати визнання за те, що він вистояв і повернув усе назад. 
Джон Фортьє, директор урядових досліджень центру двопартійної політики Джон Фортьє

На думку політолога, для своїх прихильників Дональд Трамп може робити акцент на тих обіцянках, які він виконав.

“Президент однозначно змінив політику щодо імміграції. Це не те, що всім подобається, але він обіцяв - і змінив це. Також політика щодо торгівлі, зокрема з Китаєм - багато президентів про це говорили, але не впровадили достатньо змін”.

Один з провідних політологів США доктора Ларрі Сабато, який очолює центр політики Вірджинсього університету, вважає, що останні соцопитування американців демонструють радше незвичну картину.

Рідко коли трапляється, щоб чинний президент при балотуванні на другий термін програвав. Останнім був Джордж Буш старший в 1992-му, а перед ним Джиммі Картер в 1980-му. Це рідкісний випадок.
Ларрі Сабато, директор центру політики Вірджинсього університету

“Рідко коли трапляється, щоб чинний президент при балотуванні на другий термін програвав. Останнім був Джордж Буш старший в 1992-му, а перед ним Джиммі Картер в 1980-му. Це рідкісний випадок. І той факт, що Трамп не лідирує, а радше сильно відстає - не лише в загальнонаціональних опитуваннях, але й у критичних штатах - говорить про дещо важливе. Що комбінація пандемії, економічного колапсу, та расових протестів мала на це свій вплив”, - каже доктор Сабато.

Саме довкола цих питань зараз зосереджений політичний дискурс у США. Дехто прогнозує, що протести проти расової несправедливості стануть поштовхом для темношкірих американців і мобілізують їх на виборах у листопаді. Чорне населення становить значну частину електорату демократів - але у 2016 році їхня явка була порівняно низькою. Фактично, найнижчою за попередні 20 років.

“Явка темношкірих була вищою під час виборів Обами - що очікувано для першого афроамериканського президента - і впала під час балотування Гілларі Клінтон. Я не думаю, що Джо Байден матиме такі самі результати, як Барак Обама, але можливо серед афроамериканської громади буде трохи більше енергії, що добре для Байдена”, - міркує Джон Фортьє, директор урядових досліджень центру двопартійної політики.

Я не думаю, що Джо Байден матиме такі самі результати, як Барак Обама, але можливо серед афроамериканської громади буде трохи більше енергії, що добре для Байдена.
Джон Фортьє, директор урядових досліджень центру двопартійної політики Джон Фортьє

Роберт Гріффін із Дослідницької групи виборців Фонду демократії обережний у прогнозах. Він вважає, що попри очікування, дійсність може виявитись іншою.

“Ми геть не знаємо, якими саме будуть виборчі умови в день голосування. Зараз у нас досі сценарій, коли багато штатів не розробили планів для безпечного голосування. Тож я думаю, тут розмова має бути про те, що в нас високий рівень невизначеності, якою буде явка в день виборів. І чи всі, хто хоче проголосувати, зможуть це зробити”, - говорить політолог.

Однак вибори 2016 року точно навчили не казати гоп, поки не перескочиш. Тоді більшість опитувань передбачали перемогу Гілларі Клінтон. Але сталось по іншому. Зрештою, до дня голосування у Байдена і Трампа залишається ще 5 місяців.

Дивіться також: Вибори-2020: штаби головних кандидатів повідомляють про рекордні суми пожертв

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG