Спеціальні потреби

Актуально

США оприлюднили план з протистояння Росії та Китаю в Африці

Джон Болтон

США приділятимуть більше уваги протистоянню впливу Росії та Китаю в Африці, а також підвищуватимуть ефективність витрат на миротворчі операції в Африці.

Про це оголосив радник з нацбезпеки США Джон Болтон під час презентації нової стратегії адміністрації Трампа стосовно континенту.

США пропонують стратегію, яка зосередиться на торгівлі та протистоянні тероризму, просуванні американських інвестицій і стимулюванні розвитку середнього класу.

Економічні зусилля будуть зосереджуватись "на африканських урядах, які діють як стратегічні партнери і намагаються покращувати керівництво та прозорі ділові практики", - наголосив Болтон під час виступу в фундації Heritage.

Болтон засудив політику Росії та Китаю в Африці, відзначивши, що вони "умисно і агресивно" намагаються отримати економічні переваги над США в Африці.

Він розкритикував Росію за дії зі зміцнення свого впливу в Африці без поваги до правових норм, а також використання економічних важелів для того, щоб отримати підтримку від цих країни в ООН.

Росія використовує "політичні та економічні відносини незважаючи на верховенство права, або підзвітне і прозоре управління", - наголосив він. Болтон звинуватив Росію в тому, що вона продовжує "продавати зброю та енергоресурси за голоси в ООН" і видобувати "природні ресурси регіону задля власного зиску".

Болтон розкритикував Китай за "хабарництво, укладання непрозорих угод та використання боргової політики, щоб зробити Африку заручницею бажань та вимог Пекіна".

Болтон наголосив, що США не будуть більше фінансувати "непродуктивні" миротворчі зусилля.

Дивіться також: До трьох років в’язниці засудили колишнього адвоката Дональда Трампа Майкла Коена - подробиці

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG