Спеціальні потреби

ПриватБанк закриває відділення в Донецькій і Луганській областях


Найбільший банк України тимчасово припинив роботу своїх відділень у Донецьку та Луганську, які знаходяться під контролем сепаратистів. Своє рішення ПриватБанк мотивував тим, що не може вести роботи з готівкою в регіонах з підвищеною криміногенністю і піддавати загрозі життя своїх співробітників.

ПриватБанк постраждав від дій сепаратистів після того, як його співвласник Ігор Коломойський був призначений головою адміністрації в сусідній Дніпропетровській області і незабаром призначив нагороду в 10 тисяч доларів за затримання російських «саботажників».

Минулого тижня повстанці, які заявляють, що вони домагаються незалежності від Києва, захопили інкасаторський автомобіль в Горлівці – місті в Донецькій області, розташованому на південь від Слов’янська. Увечері в суботу було підпалено відділення банку в Маріуполі.

«У нинішніх умовах ми не можемо і не маємо права змушувати людей ходити на роботу в Донецькій і Луганській областях, коли в відділення банку вриваються люди зі зброєю, в містах захоплюють автомобілі інкасації та викрадають гроші», – йдеться в заяві ПриватБанку.

Банк повідомив, що його клієнти можуть отримати доступ до своїх рахунків через Інтернет і мобільні додатки, розраховуватися картками в магазинах і здійснювати безготівкові трансакції в терміналах самообслуговування.

«Тільки за останні 10 днів від підпалів, нападів і безглуздого знищення майна в містах Донецької та Луганської областей постраждали 38 банкоматів та 24 відділення ПриватБанку, захоплено 11 інкасаторських автомобілів», – повідомили в банку.

У повідомленні також наголошується, що через ПриватБанк отримують пенсії понад 400 тисяч жителів двох областей, крім того, 220 тисяч осіб отримують інші соціальні виплати.

Четвертий номер у списку найбагатших українців за версією журналу Forbes, Коломойський став об’єктом особливої ненависті для проросійських сепаратистів, після того як пообіцяв виплачувати українським військовослужбовцям по 10 тисяч доларів за кожного «саботажника», переданого владі.

Лідер регіонального ополчення в Дніпропетровській області, яка межує з Донецькою, також пообіцяв виплачувати за кожен зданий автомат по 1000 доларів, за кулемет – 1500 доларів, за гранатомет – 2000 доларів.

У Дніпропетровську зберігається спокійна обстановка, після того як у квітні сепаратисти почали брати під контроль великі території Донецької та Луганської областей. Новий прозахідний уряд у Києві покладає провину за цю операцію на Москву.

Росія, яка довгий час вважала слов’янську Україну продовженням своєї власної країни, заперечує будь-яку причетність до заворушень, стверджуючи, що російськомовні жителі просто захищають свої права від атак уряду, який ставиться до них вороже

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG