Спеціальні потреби

Держдеп США: «Російська сторона постачає, підтримує, озброює сепаратистів»


Речниця Державного департаменту США Джен Сакі (Jen Psaki)

Речниця Державного департаменту США Джен Сакі (Jen Psaki) заявила, що «російська сторона постачає, підтримує, озброює сепаратистів» на сході України і прокоментувала опубліковані раніше Держдепом докази цієї підтримки. Пропонуємо уривки з її брифінгу в понеділок:

ПИТАННЯ: Давайте почнемо з супутникових фотографій, які були опубліковані в неділю. Чи знаємо ми, звідки вони з'явилися, наскільки вони достовірні?

САКІ: Ми були б не публікували їх, якби не були впевнені в їх точності. Ми розсекречуємо інформацію, у міру можливості, щоб надати її всім вам, американській громадськості та світовій спільноті. Саме це і сталося.

ПИТАННЯ: Чи відомо, з яких супутників надійшли ці фотографії? Наприклад, кому вони належать?

САКІ: Я не можу вдаватися в деталі.

ПИТАННЯ: Добре. Тепер, що стосується часу їх публікації. Чому вирішили опублікувати їх на вихідних?

САКІ: Думаю, всі працюють на вихідних, і ми працюємо. Тому ми вважали важливим оприлюднити цю інформацію. Вона показує бойові дії сепаратистів і їх підтримку з боку російської артилерії. Як ви знаєте, ми стурбовані такими діями і цією ескалацією, і знімки є черговим прикладом цього.

ПИТАННЯ: Тепер про те, як вони були оприлюднені. Наскільки я розумію, першим їх опублікував посол США в Україні через свій Твіттер. Це так?

САКІ: Держдепартамент розіслав їх всім. Ми розіслали їх досить широкому колу.

ПИТАННЯ: Чого Держдепартамент сподівається досягти цією публікацією?

САКІ: Реакцію на що конкретно? На супутникові фотографії, на ескалацію?

ПИТАННЯ: Так.

САКІ: Як ви знаєте, ми вже давно стурбовані тим фактом, що російська сторона постачає, підтримує, озброює сепаратистів. У нас є інформація, яка показує і підтримує ці занепокоєння, і ми оприлюднили цю інформацію. Ми запровадили цілу низку санкцій, включно з додатковими санкціями минулого тижня. Ми очікуємо, що європейська сторона незабаром введе додаткові санкції. Це показує світові, в чому полягають ці занепокоєння і чому важливо звернути особливу увагу на дії Росії в Україні.

ПИТАННЯ: Держсекретар Керрі розмовляв з міністром закордонних справ Лавровим минулими вихідними. Чи обговорювалися ці супутникові знімки, і як вони відіб'ються на розвитку американсько-російських відносин?

САКІ: Мова не йшла про знімки. Супутникові знімки підтверджують те, про що ми відкрито говорили вже деякий час. Вони не обговорювали супутникових знімків. Вони обговорювали стурбованість держсекретаря Керрі з приводу триваючої допомоги і підтримки сепаратистів з боку Росії. Держсекретар ясно дав зрозуміти, що він не приймає заяви про їх непричетність до даної діяльності. Це була частина їхньої розмови. Вони також обговорювали поїздку держсекретаря минулого тижня і ситуацію в Газі.

ПИТАННЯ: Що саме було розсекречено на цих знімках?

САКІ: Наскільки я знаю, що раніше не публікувалися знімки, на яких показано, що російські сили зі своєї території вели вогонь по підрозділах української армії, і що сепаратисти, які користуються підтримкою Росії, застосовували важку артилерію. Але це було лише чергове підтвердження і чергова інформація, яку ми оприлюднили, щоб показати, що нас непокоїть. Ось чому ми її оприлюднили.

ПИТАННЯ: Міністерство оборони Росії сьогодні вранці заявило - гадаю, це не дивно, - що ці знімки є фальшивкою, що вони не доводять того, що покликані довести. Можете ви якось відповісти на це?

САКІ: Думаю, переконливість цієї заяви сумнівна.

ПИТАННЯ: Заяви про те, що це фальшивка?

САКІ: Так.

ПИТАННЯ: Чому?

САКІ: Це фотографії, які ясно свідчать про те, що ми тільки що описали. Вони підтримують картину, яку ми спостерігали якийсь час. Це не єдиний доказ участі Росії та її підтримки сепаратистів. Є чимало доказів. Це тільки недавні знімки, які ми оприлюднили, які підтримують ці заяви, публічні коментарі, інформацію, з якою ми виступаємо вже кілька місяців. Якщо у нас буде ще інформація, якою ми зможемо поділитися, ми, звичайно ж, так і зробимо.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG