Спеціальні потреби

Держдеп США: «Російська сторона постачає, підтримує, озброює сепаратистів»

  • Голос Америки

Речниця Державного департаменту США Джен Сакі (Jen Psaki)

Речниця Державного департаменту США Джен Сакі (Jen Psaki) заявила, що «російська сторона постачає, підтримує, озброює сепаратистів» на сході України і прокоментувала опубліковані раніше Держдепом докази цієї підтримки. Пропонуємо уривки з її брифінгу в понеділок:

ПИТАННЯ: Давайте почнемо з супутникових фотографій, які були опубліковані в неділю. Чи знаємо ми, звідки вони з'явилися, наскільки вони достовірні?

САКІ: Ми були б не публікували їх, якби не були впевнені в їх точності. Ми розсекречуємо інформацію, у міру можливості, щоб надати її всім вам, американській громадськості та світовій спільноті. Саме це і сталося.

ПИТАННЯ: Чи відомо, з яких супутників надійшли ці фотографії? Наприклад, кому вони належать?

САКІ: Я не можу вдаватися в деталі.

ПИТАННЯ: Добре. Тепер, що стосується часу їх публікації. Чому вирішили опублікувати їх на вихідних?

САКІ: Думаю, всі працюють на вихідних, і ми працюємо. Тому ми вважали важливим оприлюднити цю інформацію. Вона показує бойові дії сепаратистів і їх підтримку з боку російської артилерії. Як ви знаєте, ми стурбовані такими діями і цією ескалацією, і знімки є черговим прикладом цього.

ПИТАННЯ: Тепер про те, як вони були оприлюднені. Наскільки я розумію, першим їх опублікував посол США в Україні через свій Твіттер. Це так?

САКІ: Держдепартамент розіслав їх всім. Ми розіслали їх досить широкому колу.

ПИТАННЯ: Чого Держдепартамент сподівається досягти цією публікацією?

САКІ: Реакцію на що конкретно? На супутникові фотографії, на ескалацію?

ПИТАННЯ: Так.

САКІ: Як ви знаєте, ми вже давно стурбовані тим фактом, що російська сторона постачає, підтримує, озброює сепаратистів. У нас є інформація, яка показує і підтримує ці занепокоєння, і ми оприлюднили цю інформацію. Ми запровадили цілу низку санкцій, включно з додатковими санкціями минулого тижня. Ми очікуємо, що європейська сторона незабаром введе додаткові санкції. Це показує світові, в чому полягають ці занепокоєння і чому важливо звернути особливу увагу на дії Росії в Україні.

ПИТАННЯ: Держсекретар Керрі розмовляв з міністром закордонних справ Лавровим минулими вихідними. Чи обговорювалися ці супутникові знімки, і як вони відіб'ються на розвитку американсько-російських відносин?

САКІ: Мова не йшла про знімки. Супутникові знімки підтверджують те, про що ми відкрито говорили вже деякий час. Вони не обговорювали супутникових знімків. Вони обговорювали стурбованість держсекретаря Керрі з приводу триваючої допомоги і підтримки сепаратистів з боку Росії. Держсекретар ясно дав зрозуміти, що він не приймає заяви про їх непричетність до даної діяльності. Це була частина їхньої розмови. Вони також обговорювали поїздку держсекретаря минулого тижня і ситуацію в Газі.

ПИТАННЯ: Що саме було розсекречено на цих знімках?

САКІ: Наскільки я знаю, що раніше не публікувалися знімки, на яких показано, що російські сили зі своєї території вели вогонь по підрозділах української армії, і що сепаратисти, які користуються підтримкою Росії, застосовували важку артилерію. Але це було лише чергове підтвердження і чергова інформація, яку ми оприлюднили, щоб показати, що нас непокоїть. Ось чому ми її оприлюднили.

ПИТАННЯ: Міністерство оборони Росії сьогодні вранці заявило - гадаю, це не дивно, - що ці знімки є фальшивкою, що вони не доводять того, що покликані довести. Можете ви якось відповісти на це?

САКІ: Думаю, переконливість цієї заяви сумнівна.

ПИТАННЯ: Заяви про те, що це фальшивка?

САКІ: Так.

ПИТАННЯ: Чому?

САКІ: Це фотографії, які ясно свідчать про те, що ми тільки що описали. Вони підтримують картину, яку ми спостерігали якийсь час. Це не єдиний доказ участі Росії та її підтримки сепаратистів. Є чимало доказів. Це тільки недавні знімки, які ми оприлюднили, які підтримують ці заяви, публічні коментарі, інформацію, з якою ми виступаємо вже кілька місяців. Якщо у нас буде ще інформація, якою ми зможемо поділитися, ми, звичайно ж, так і зробимо.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG