Спеціальні потреби

"Смажені" новини російського телебачення до дня народження Путіна


Російське телебачення з репортажем про бургер для Путіна

Розслідування журналістів виявили, що провідні російські телеканали використовували фальшиву інформацію, щоб у день народження президента Путіна переконувати глядачів, як керівника Росії люблять і поважають у світі.

Російські телеканали показували минулими вихідними короткий відеосюжет, в якому стверджувалося, що ресторан у Нью-Йорку створив спеціальну страву до дня народження російського керівника.

Арешти російських демонстрантів у день народження Путіна 7 жовтня
Арешти російських демонстрантів у день народження Путіна 7 жовтня

Коментатори кажуть, що провідні ЗМІ в Росії фактично не повідомляли про протести проти Путіна, які відбулися у суботу у десятках міст країни і супроводжувалися арештами учасників. Агенція Reuters повідомила про 200 арештів.

Росіянам у теленовинах показували надміру високий бургер з п’ятьма котлетами і розповідали, що американський ресторан спеціально створив страву, щоб вона важила 1952 грами - відповідно до року, в який народився Путін.

Але британська газета Guardian услід за російським вебсайтом, що розвінчує кремлівську пропаганду, вирішила перевірити правдивість повідомлень російського телебачення і виявила, що сюжет був підлаштований і поширений російською службою відеоновин Ruptly.

Власником зареєстрованої у Берліні агенції Ruptly є російський телеканал RT (Russia Tuday).

Російська новинна агенція ТАСС цитувала менеджера ресторану Lucy’s у Нью-Йорку з дифірамбами на адресу російського президента: “Ми вважаємо, що Володимир Володимирович - видатний політик та історична постать і тому ми вирішили присвятити йому один день у році”.

Але на запит Guardian офіційний представник ресторану назвав фальшивим повідомлення з відеорепортажем.

Часопис цитує російського журналіста Олексія Ковальова, який сказав: “Уся ця сміховинна історія виявляє глибоку непевність і Путіна, і вірних йому ЗМІ, і його прихильників. Вони так хочуть уваги й визнання від Заходу, що готові вдаватися до шахрайства”.

Тим часом RT й далі наполягає на правдивості свого повідомлення, яке поширили також деякі неросійські ЗМІ.

Дивіться також: Україна має більше шансів на отримання зброї за Дональда Трампа, ніж це було за попередньої Адміністрації?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG