Актуально
- Голос Америки
Путін боїться сильної України, - екс-очільник ЦРУ

«Ми не прагнемо падіння Росії на зразок падіння Радянського Союзу, - пише Джон Маклохлін, колишній заступник та в.о. директора ЦРУ, в публікації для The New York Times, - ідеться про стримування найгірших тенденцій в Росії на шляху її відновлення».
Якщо Україна подолає вкорінену корупцію і розвине квітучу демократію, це створить підтримку для подібного управління і в РосіїДжон МакЛохлін
Маклохлін закликав США займати рішучу позицію з найбільш важливих питань, створювати можливості для росіян, які поділяють погляди про важливість інтеграції до глобальної системи і в той же час звертати увагу на питання, де збігаються інтереси Америки та Росії і де можлива хоча б обмежена співпраця.
Допомога Україні є нашою набільш багатообіцяючою стратегією і саме її боїться Путін. Ось чому він вдерся до УкраїниДжон Маклохлін
«Стосовно внутрішніх змін Росії, український парламентар колись сказала мені в Києві: «Україна є єдиною пострадянською країною, яка може змінити Росію». Вона мала на увазі, що росіяни дивляться на Україну як на місце народження слов’янської державності і вбачають в українцях своїх найближчих етнічних родичів.
Таким чином, зазначає експерт, якщо Україна подолає вкорінену корупцію і розвине квітучу демократію, це створить підтримку для подібного управління в Росії. "Допомога Україні є нашою набільш багатообіцяючою стратегією і саме її боїться Путін. Ось чому він вдерся до України", - стверджує Маклохлін.
Маклохлін наголошує на важливості для США чітко розуміти свої цілі по відношенню до Росії: «росіяни завжди знають чого вони хочуть, тому краще знати, чого ти хочеш, або вони тебе просто «переїдуть».
Тепер мета Путіна очевидна, зазначає експерт, це - беззастережне домінування всередині країни, суттєвий вплив на сусідів, послаблення західних інституцій, як НАТО та Європйський Союз, і вплив «супердержави» в ключових регіонах, наприклад, на Близькому Сході.
«Очевидно, не можна допустити, щоб Росія отримала те, чого хоче, або втручаючись до наших виборів, порушуючи кордони незалежних країн, які звертаються до нас (США) задля забезпечення виконання підписаних міжнародних угод. Все ж потрібно уникнути війни з країною, якої поріг для звернення до ядерної зброї нижчий за наш.
Ми не можемо примусити Росію вітати НАТО на своїх кордонах, однак, ми можемо працювати над збільшенням єдності, стратегією стримувань, протидії російській дипломатії, спрямованій на розхитування організації, і можемо розвивати такі кроки, як розміщення сил НАТО в країнах Балтії та Польщі.
Ми не можемо позбавити Росію звички шпигувати, яка походить ще з часів царизму, але ми можемо посилити можливості контррозвідки і постійно викривати «несправжні новини», які продукує Росія, як це почало робити багато урядів Європи.
Ми не можемо змінити географію, або примусити Росію ігнорувати сусідні регіони, де вона має глибокі торговельні та культурні відносини. Однак, ми можемо продовжувати карати Москву, якщо вони відбирає територію, або провадить операції під прикриттям, спрямовані на послаблення незалежності сусідів і обмеження можливостей для закордонної політики. Ми можемо надати Україні краще оборонне озброєння, щоб захищатись від російських загарбників. І ми можемо посилювати тиск на кшталт того, що зробив Конгрес прийнявши нові санкції», - стверджує експерт.
Дивіться також: Трамп: уряд повинен подолати епідемію наркотичної залежності в країні
Всі новини дня
- Голос Америки
ВООЗ не виключає спалаху холери у затоплених районах України

Про можливі спалахи низки інфекційних хвороб та ризики для здоров'я населення, через змушену перерву у медичному забезпеченні на в затоплених регіонах України попереджають фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Відповідаючи на запитання про можливий спалах холери в Україні, співробітниця ВООЗ Тереза Закарія відповіла, що ризик спалаху існує, оскільки збудник існує в навколишньому середовищі. За її словами, ВООЗ співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України, щоб запровадити механізми, які гарантуватимуть постачання вакцин в Україну, у разі потреби.
"Ми намагаємося відреагувати на досить широкий спектр ризиків для здоров’я, які пов’язані з повенями, починаючи від травм, утоплень до захворювань, що передаються через воду, а також до потенційних наслідків перерви в лікуванні хронічних хвороб", – додала вона.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус на брифінгу у четвер наголосив, що "не варто недооцінювати вплив регіональних систем водопостачання, санітарії та охорони здоров’я".
"ВООЗ поспішила на підтримку (української – ред.) влади та медичних працівників для впровадження профілактичних заходів від захворювань, що передаються через воду, та для посилення моніторингу хвороб", - слова гендиректора ВООЗ цитує видання Reuters.
Директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян заявив, що оперативна присутність їхніх фахівців є «в основному» на українському боці розливу води.
За його словами, ВООЗ пропонувала допомогу на територіях, контрольованих Росією, втім російська влада запевнила їх, що люди, які живуть на окупованих росіянами територіях, «перебувають під хорошим наглядом, про них добре піклуються, добре годують (і) добре підтримують», - розповів директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян.
Втім речник управління ООН з координації гуманітарних питань в Україні Савіано Абреу у четвер повідомив, що на окупованих Росією територіях місцеві мешканці "застрягли" у повністю затоплених районах.
"Поширення повені є масштабним, і вода продовжує надходити. Ми знаємо про людей, особливо в районах, які зараз контролює Росія, принаймні із зображень, які ми бачили, та інформації, яку ми зібрали, що люди дійсно застрягли так в районах, які повністю затоплені, без будь-яких засобів для виїзду", - сказав представник ООН.
Раніше в четвер МЗС України повідомило, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун домовились про формування груп під координацією ООН для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей з окупованих територій лівого берега Дніпра, які є затопленими. Щоб це сталося, Росія має надати гарантії безпеки рятувальникам та допустити їх до окупованих територій, кажуть в організації.
- Голос Америки
- Reuters
Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.
"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.
У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.
Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.
США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.
«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео
"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії
- Голос Америки
Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".
ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.
Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.
У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.
Форум