Спеціальні потреби

New York Times порівняла Путіна з Папою Франциском


Чим президент Росії Володимир Путін відрізняється від Папи Римського Франциска? Відповідь на таке неоднозначне питання шукав відомий американський журналіст, кількакратний лауреат премії Пулітцера Томас Фрідман.

У статті для газети New York Times експерт порівнює, як два впливові світові лідери використовують свою владу.

Фрідман визнається, що сьогодні у нього викликають найсильніші емоції два лідера - папа Франциск і президент Путін. "Один втілює в собі все, чого вам хотілося б від лідера, інший - все, чого б вам не хотілося. Один панує над 1,2 млрд католиків, другий - над 9 часовими поясами. Один весь час дивує нас своєю здатністю співпереживати, інший - тим, якою мірою він зробився першокласним нікчемою і розбійником. Але жодного з них двох не можна ігнорувати, обидва роблять украй великий вплив на світ сьогодні", - продовжує автор.

Журналіст вважає величезним кроком вперед для світу заклик Папи Римського більше шанувати гомосексуалістів і розлучених, незважаючи на всю «недружню негнучкість» єпископів. До речі про недружність, як пише Фрідман, чий стиль керівництва це характеризує? «Погляньте, як останнім часом поводиться Путін: його армія була побічно причетна до удару по малайзійському авіалайнеру над Україною, а його КДБ не тільки намагається відкусити шмат від України, а й покусує Естонію, Грузію та Молдову, і все під видом захисту російськомовних".

Фрідмен згадує, що був проти розширення НАТО. Але твердження Путіна, що Захід бере Росію в кільце, - брехня, вважає Фрідмен: "Захід зовсім не має наміру приймати Україну в НАТО. І нехай підніме руку той, хто вважає, що ЄС планує вторгнення в Росію".

Крим Москва анексувала, на думку журналіста Фрідмана, щоб уникнути зараження вірусом «прозорості та підзвітності», який може прижитися в Україні і «зруйнувати путінську клептократію».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG