Спеціальні потреби

Зеленський закинув Путіну, що той має час на статті про Україну, але не на переговори


Стаття російського президента Володимира Путіна з повторенням його неодноразових тверджень, що росіяни та українці «один народ», викликала саркастичні зауваження українського президента і привабила увагу коментаторів підбіркою імперських тез, які пропагувала царська Росія, а згодом комуністична Москва.

Президент РФ вже почав писати українською мовою. Значить ми все правильно робимо.
Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський заявив у вівторок, що ще не мав часу прочитати розлогу публікацію Путіна, але закинув, що російський керівник так і не знайшов час на переговори.

«Ми постійно говоримо про нашу зустріч. На зустріч між президентами України і РФ у президента Росії не вистачає часу. Я просто не знав, на що він витрачає свій час, а зараз я бачу результат», - саркастично зауважив український керівник.

Згадуючи тезу Путіна про «братерство», Зеленський сказав, що в умовах російської агресії це нагадує біблійну оповідь про Каїна та Авеля, в якій брат убив брата.

Коментатори зауважують, що в опублікованих на президентському сайті Росії твердженнях Путіна не визнаються наслідки російської колонізаторської політики різних періодів, а натомість містяться закиди й претензії.

Захоплення Криму та очолювану й підтримувану Москвою війну проти українського уряду на Донбасі Володимир Путін називає «бідою» і трагедією», але не визнає своєї ролі у подіях.

Натомість він звинувачує українських діячів минулого, керівників сучасної України, а також зовнішній світ.

Російський президент стверджує, що «ще до 2014 року США і країни ЄС планомірно і наполегливо підштовхували Україну до того, щоб згорнути, обмежити економічне співробітництво з Росією».

Володимир Путін повторює москвоцентричні аргументи часів комуністичного Радянського Союзу про Київську Русь і з обуренням згадує «польсько-австрійських ідеологів», що за його словами причетні до розвитку українського націоналізму.

Він заперечує Голодомор, як результат цілеспрямованої політики Кремля і критикує теперішні намагання відродити українську мову в Україні як «викреслення» російської.

Незвичайним називають те, що російський президентський сайт поширив цю статтю Путіна українською мовою на додаток до російськомовної версії.

«Президент РФ вже почав писати українською мовою. Значить ми все правильно робимо», - сказав з цього приводу Володимир Зеленський.

Коментарі

Народжений в Росії професор сучасної історії і політології Сергій Радченко, який працює на Заході, написав, що аргументи російського керівника «давно відомі», але дуже турбують помітні у статті погрозливі натяки.

Стаття Путіна включає претензії на інші території України і ставить під сумнів існування українського народу.
Деніел Фрід

«Путін публікує цілковито божевільну статтю про Україну, посилюючи добре відомі твердження, що росіяни, українці та білоруси - це «один народ», з новими зловісними згадками про потребу оберігати «наші історичні території». Дуже тривожно», - пише в Twitter професор Радченко.

Британський коментатор Ієн Бонд з Центру європейських реформ у своєму дописі погоджується з Радченком і додає, що західні лідери повинні звертати увагу на доводи Путіна, бо «коли Путін каже «справжній суверенітет України можливий лише у партнерстві з Росією», (тобто не у партнерстві з Заходом), то це час а) турбуватися і б) посилити підтримку України».

Радченко зауважує, що «Путін проводить паралелі між Росією та Україною і США та Канадою, і Німеччиною та Австрією. Можливо йому не спало на думку, що США не вторгаються і не анексують частини Канади, а коли Німеччина анексувала Австрію минулого разу, то це добре не скінчилося».

Відставний американський дипломат Деніел Фрід також вказує, що «стаття Путіна включає претензії на інші території України і ставить під сумнів існування українського народу».

Британський історик і політолог, автор низки книг про історію Росії професор Марк Ґалеотті відгукнувся на статтю Путіна саркастичним зауваженням у Twitter про слабкості «багатіїв та владоможців, які потурають своїм примхам».

«Якщо ви західний мільярдер, то ви граєте з себе космонавта. Якщо ви російський правитель, то ви вдаєте історика...»

Дивіться також: Зустріч Меркель і Зеленського - детально про домовленості лідерів України та Німеччини. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG