Спеціальні потреби

Актуально

Директор ЦРУ вважає Україну "провалом" Путіна

Архівне фото: директор ЦРУ Вільям Бернс. (AP Photo/Brynn Anderson)

ВАШИНГТОН — Голова розвідки США каже, що вторгнення в Україну може стати однією з найзначніших і найтриваліших помилок президента Росії Володимира Путіна.

«Поки що важко сприймати хід війни — результати Путіна — як щось інше, ніж провал», — сказав директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс на конференції з кібербезпеки у Вашингтоні в четвер.

"Росія заплатить дуже високу ціну, - зазначив Бернс. - Це не тільки виявило слабкість російської армії, але і принесе довгострокову шкоду російській економіці для поколінь росіян».

Така прямолінійна оцінка — не перше попередження високопоставленого чиновника розвідки США про те, що війна Росії з Україною шкодить Москві.

У червні директорка Національної розвідки США Авріл Хейнс заявила, що сухопутні сили Росії «деградували до такого рівня, що багато в чому їм знадобляться роки, щоб повернутися туди, де вони були».

Тоді Хейнс сказала, що жертви Росії можуть переконати Путіна домовитися про принаймні тимчасове припинення бойових дій.

Але замість цього Путін, схоже, посилив свою позицію щодо України.

“Це не ми почали військові дії, ми намагаємося покласти цьому край”, — сказав Путін на економічному форумі в портовому місті Владивосток у середу, підтвердивши свою давню позицію, що він був змушений надіслати сили в Україну для захисту підтримуваних Москвою сепаратистських регіонів, які воюють з українськими силами після анексії Росією Криму в 2014 році.

"У довгостроковій перспективі це допоможе зміцнити нашу країну як усередині країни, так і на міжнародному рівні", - додав він.

Україна, як і багато країн міжнародної спільноти, називають російську війну неспровокованою та невиправданою агресією.

Бернс, директор ЦРУ, заявив у четвер, що, на його думку, війна в Україні доведе, що Путін неправий.

«Я думаю, що Путін робить ставку на те, що він буде більши стийким, ніж українці, європейці і американці, — сказав Бернс. - Путін завжди вважає, що у нас синдром дефіциту уваги, і ми будемо відволікатися».

«Путін помиляється щодо цієї ставки так само, як він глибоко помилявся у своїх припущеннях, починаючи з лютого минулого року, щодо волі України чинити опір і волі Заходу, Сполучених Штатів і всіх наших партнерів підтримувати українців ", - сказав він.

Деяка інформація в цьому звіті надійшла від Associated Press.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG