Спеціальні потреби

Путін "успішно знищив" демократичну опозицію – конгресмен Шифф про російські вибори


Центральна виборча комісія Росії на основі підрахунку майже 100 відсотків голосів повідомила, що Путін, який керував країною в якості президента, або прем’єр-міністра з 1999 року здобув 76.68 відсотків голосів на теперішніх виборах.

Перемога Путіна стала очікуваним результатом голосування, призначеного на день, коли Росія незаконно анексувала Крим.

Виграш Путіна означатиме його політичне домінування в Росії протягом майже чверті століття до 2024 року, роблячи його керівництво найтривалішим з часів радянського диктатора Сталіна.

Демократ-конгресмен США Адам Шифф розкритикував Путіна за пригнічення демократичної опозиції і дав зрозуміти, що для президента Трампа було б небажаним вітати Путіна з перемогою.

"Легко отримати 73% голосів, коли ти забороняєш "опонентам" балотуватись. Після його схвалення пожиттєвого строку для Сі з Китаю, чи привітає наш президент Путіна з успішним знищенням демократичної опозиції?", - заявив Шифф у Twitter.

Єдиний справжній суперник Путіна, активіст Навальний не зміг взяти участь у виборах через звинувачення у шахрайстві, які, за його заявою, були вигадані спеціально, щоб він не зміг балотуватись.

Під час голосування надходили повідомлення про сотні порушень. Однак, Елла Памфілова, голова виборчої комісії РФ заявила, що істотних порушень протягом голосування не було, були лише "незначні місцеві скарги". Її заступник заявив у Twitter: "немає жодної іншої країни в світі, яка б мала той самий рівень прозорості, який ми тепер демонструємо".

Спостерігач виборів від Європейського парламенту сказав «Голосу Америки»: "Гадаю, уряд досяг того, чого прагнув".

На відео, які поширювали активісти, зафіксовано ряд порушень під час голосувань. Наприклад, на дільниці в республіці Саха, видно, як посадовець наповнює скриньку для голосування в той час, як справжні виборці чекають в черзі на можливість проголосувати. В Дагестані спостерігача побили після того, як він відмовився перестати знімати несправжніх виборців. На іншому відео видно, як жінка наповнює скриньки для голосування, в той час, як увагу спостерігачів відволікали.

Деякі виборці повідомляли, що їх примушували голосувати директори заводів і вказували фотографувати бюлетені на доказ того, що вони голосували. Спостерігачі від опозиції заявляли, що їх підрахунки явки виборців суттєво відрізняються від офіційних даних. Різниця сягає 12-35 відсотків в деяких містах та регіонах.

Дивіться також: День виборів в Росії: порушення, настрої, перші дані екзит-полів – подробиці від кореспондента у Москві.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG