Спеціальні потреби

Оглядачі прокоментували слова Путіна про "зовнішнє управління" Україною


Коментарі президента Росії Володимира Путіна про буцімто зовнішнє управління Україною привернули увагу міжнародних оглядачів.

Раніше президент Росії виступив в рамках програми «Пряма лінія з Володимиром Путіним», в ході якої росіяни могли задавати питання. Відповідний текст розміщено на сайті президента Росії.

Путін заявив, що не відмовляється від зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, але, за його словами треба зрозуміти, про що говорити.

"Що зустрічатися із Зеленським, якщо він віддав свою країну під повне зовнішнє управління? Ключові питання життєдіяльності України вирішуються не в Києві, а у Вашингтоні, почасти в Берліні і в Парижі. Ну і про що розмовляти? Проте я не відмовляюся від зустрічей подібного роду, треба тільки зрозуміти, про що говорити", - сказав Путін.

"Путін лютує, що Україна стає військовою платформою для США та інших країн, які з підозрою ставляться до Росії після 2014-го, але не питає, чому Україна не була платформою для США та інших країн, які з підозрою ставляться до Росії, до 2014-го року", - відзначив Александр Кларксон, лектор Королівського коледжу у Лондоні.

"Звісно, якби я був циніком, я би подумав, що проблема Путіна щодо України полягає саме у тому, що вона не хотіла перебувати під "повним зовнішнім управлінням"…", - пише експерт з питань Росії Марк Галеотті.

Думки цих оглядачів співзвучні із позицією міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який відзначив, що Путін прагне, щоб справи України вирішувались у Москві.

"Путін надалі нездатен зрозуміти Україну", - твітує консультант Тарас Кузьо.

"Брак розуміння - це двостороння проблема. Путін та більшість росіян не розуміють Україну. Зеленський та його команда повинні відмовитись від ілюзій щодо Росії та віри у те, що прямі переговори змінять глибокий шовінізм Путіна та відкидання ним України та українців", - також відзначив оглядач.

Дивіться також: Як українські інженери пропонують позбутися комарів, не вдаючись до отруйних хімікатів?

XS
SM
MD
LG