Спеціальні потреби

Обама: спалення Корану було б на руку вербувальникам аль-Кайди


Церква Dove World Outreach у місті Ґейнсвіл у Флориді, де планується спалення Корану

Президент Барак Обама заявив, що план американського пастора щодо спалення священної книги мусульман Корану на подвір’ї його церкви у Флориді 11-го вересня використовуватиметься аль-Кайдою як засіб для вербування нових терористів.

В інтерв’ю, яке передавалося американською телевізійною мережею ABC у четвер, президент Обама заявив, що план пастора також наразить на велику небезпеку американських солдатів, розгорнутих у таких країнах як Афганістан. Військові лідери, у тому числі головнокомандувач сил США в Афганістані генерал Дейвид Петреус і генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен, також застерігають проти такої дії.

Американський пастор Тері Джоунс, який очолює 50-особову протестантську християнську общину Dove World Outreach заявив, що його намір спалити найсвященніший символ ісламу скерований проти радикальних ісламістів. Він сказав газеті USA Today, що він би передумав свої плани, якщо б отримав дзвінок від Білого дому, Державного департаменту чи Пентагону. Проте він зазначив, що поки що такого дзвінка не було.

Президент назвав план Джоунса згубним актом, проте сказав, що США мають закони, якими захищаються навіть непопулярні дії.


XS
SM
MD
LG