Спеціальні потреби

Актуально

Скандал з Кораном привернув увагу до свободи слова

Скандал, який був викликаний наміром маловідомого флоридського пастора Террі Джоунса в річницю терактів 11 вересня привселюдно спалити примірники Корану, наново викликав дебати в справі того, як далеко можна йти з висловлюванням своїх поглядів. У США, виходить, досить далеко, що підтверджують подібні інциденти в недалекому минулому.На протязі всієї історії США чимало мешканців країни користувалися свободою висловлювання у дещо радикальний спосіб. Вони палили державний прапор. Відкрито висловлювали расову ненависть. Публічно роздмухували ворожість на релігійному та етнічному ґрунті.

Усі ці дії захищаються Першою поправкою до Конституції, яка гарантує свободу слова на території Сполучених Штатів. Виняток, каже професор Джорджтаунського універститету Айра Лупу, становлять лише ті висловлювання, які безпосередньо підбурюють людей до незаконних дій:

«Якщо пастор Джоунс в Ґейнсвілі почав би палити Коран, а потім сказав: ‘Ну що народ, давайте спалимо Коран, а потім підемо натовпом до мечеті, до Ісламського центру і будемо кидати цеглини їм у вікна’, от тоді це було б підбурення. Але якщо він тільки палить Коран та демонструє своє незадоволення ісламом, то він цим не підбурює людей до незаконних дій. Можливо, він підбурює людей до ненависті. Але ненависть не злочин, це – ставлення».

Лупу каже, що існує чимало причин чому до дій, які є проявом ненависті, у США ставляться толерантно та навіть вважають законними. Якщо їх пригнічувати, кажуть одні, рух, який її розпалює, піде у підпілля та навіть набере там силу. Інший аргумент: увага до подібних рухів може їх насправді послабити. Позитивним наслідком планованого спалювання Корану, зазначив Лупу, стало те, що воно продемонструвало, скільки людей засуджує таку дію.

Експерт Центру з питань Першої поправки до Конституції США Чарльз Гейнс каже, що це правда, що прояви свободи в США, особливо свободи релігії, можуть виглядати не завжди приємно. Але все це є основою і характером Сполучених Штатів.

Гейнс чимало пише про релігійну свободу і каже, що США, напевно, є країною з найбільшою свободою віросповідання у світі:

«Я думаю, що вам багато мусульман можуть сказати, як вони сказали це мені, що ця свобода дає їм можливість сповідувати іслам в цій країні так, як вони не можуть робити навіть у мусульманських країнах».

Повна свобода релігії та слова, кажуть науковці, як правило означає, що людям частіше доводиться чути думку, яка їм не подобається, ніж те з чим вони погоджуються. Саме це і виховує в американців почуття толерантності та поваги до іншої точки зору.Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG