Спеціальні потреби

Опозиція блокує роботу Верховної ради України


Опозиція блокує роботу Верховної ради України

У другий день роботи українського парламенту опозиція вдалася до традиційного способу протистояння з владою – блокування трибуни та роботи Верховної ради. Вимоги БЮТ – негайно розглянути законопроекти щодо встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок, а також законопроекту щодо запровадження податкових канікул для малого бізнесу.

Парламент відмовився розглянути в середу ці питання в першочерговому порядку, але вони є в порядку денному на цей день, крім постанови, яка стосується мораторію на підвищення цін на газ та житлово-комунальні послуги для населення.

Депутати проголосували за те, аби працювати до останнього питання в порядку дня. В той же час парламент підтримав рішення щодо продовження засідання до того часу, доки не будуть розглянуті всі законопроекти порядку денного.

Як відомо, у вівторок парламент провалив законопроект про мораторій про підвищення цін на газ для населення та житлово-комунальні послуги. В середу бютівці вирішили діяти рішучіше і фізично заблокували трибуну парламенту, закривши вхід до неї кріслами.

Нарада керівників фракцій, яку скликав спікер Литвин, не дійшла до спільної думки. Один із лідерів фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем’якін заявив після неї: «Ми будемо стояти до кінця. До якого кінця, це вже ми побачимо».

Натомість лідер регіоналів Олександр Єфремов заявив, що в четвер Верховна рада працюватиме у звичному режимі і не буде ніяких блокувань. Він каже, що нині не варто говорити про необхідність запровадження мораторію на те, що взагалі не існує, зокрема, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та газ з боку Кабінету міністрів.

Як відомо, підвищення плати за газ та ЖКГ є однією з вимог МВФ, без втілення якої неможливе продовження надання кредитів цієї організації.

Натомість депутати в кулуарах парламенту обговорюють питання, яке має стати головним на сесії – конституційну реформу. З тим, як вона відбуватиметься, ще остаточно не визначилися. Але в адміністрації президента вважають, що Янукович має внести новий проект Основного закону країни.

Одним зі шляхів змін Конституції може стати повернення до Конституції 1996 року, якщо Конституційний суд винесе відповідний негативний вердикт щодо процедури прийняття змін до Конституції 2004 року.

Голова адміністрації президента Сергій Льовочкін висловив прогноз що президент внесе новий проект Основного закону країни, який буде базовим, але, він «як справжній лідер, буде слухати інші думки» – заявив Льовочкін.

XS
SM
MD
LG