Спеціальні потреби

Тимошенко: матеріали кримінальної справи сфальшовані


Юлія Тимошенко

Лідер опозиційної партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявляє про фальсифікацію матеріалів, які стали підставою для порушення проти неї кримінальної справи. Про це екс-прем'єр-міністр заявила під час розгляду Печерським районним судом столиці її скарги на висунуті їй звинувачення у перевищенні влади і службових повноважень під час укладення газових контрактів з Російською Федерацією. «Більшість матеріалів, які знаходяться в справах, які передала прокуратура, є сфальшованими, вони не є реальними», - заявила Тимошенко, хоча й не уточнила, які саме з матеріалів вважає сфальсифікованими.

На цій підставі екс-прем'єр стверджує про замовний характер її кримінального переслідування і домагається закриття порушеної справи в суді. Сьогодні Тимошенко особисто відвідала слухання, втім демонстративно залишила засідання, звинувативши суд у виконанні замовлення влади на необґрунтоване затягування процесу та обмеження доступу до нього преси:

«Суддя почала дослівно читати всю справу, а це на сьогоднішній день 1150 аркушів. За дві години вона прочитала тільки 80 аркушів. І таким чином, створюючи такі умови, коли в цьому приміщенні неможливо годинами слухати перечитування справи, вона, по суті, довела весь судовий процес до абсурду. Як ми й очікували, цей суд перетворили у фарс», - заявила Тимошенко, залишивши судове засідання.

Розгляд справи Тимошенко став причиною зриву засідання Верховної Ради. Опозиційні фракції парламенту вимагали заслухати інформацію Генпрокуратури та омбудсмена про кримінальне переслідування колишніх урядовців. Проте більшість не погодилася це зробити. На знак протесту депутати Блоку Тимошенко і НУНС покинули сесійну залу парламенту і попросили перенести на інший день розгляд законопроектів внесених до порядку денного.

Більшість розцінила дії опонентів як невмотивований демарш. Лідер фракції Партії регіонів Олександ Єфремов запропонував покарати дії опозиціонерів: «Ми з розумінням і увагою поставилися до запропонованих нашими колегами питань. Ми узгодили, що нам необхідно трохи часу, щоб остаточно визначитися із цими питаннями. Але проходить п'ять хвилин – і відбувається демарш. Тому я розумію, що потрібне не вирішення питання, а просто скандал. Це називається «просто плюнули» - розвернулися і пішли. Відповідно, слід вирахувати у них гроші із зарплати» - зауважив депутат.

XS
SM
MD
LG