Спеціальні потреби

Кожен п'ятий американець перейшов на читання електронних книг

  • Голос Америки

Американці все активніше переходять на електронні книги. Власники цих пристроїв як правило читають більше книг, ніж ті, хто ще не придбав рідери і планшети.

Дослідження, проведене Дослідницьким центром П`ю, показало, що в лютому пристроями для читання електронних книг володіли 21% опитаних жителів США – за два місяці до цього, в грудні минулого року, цей показник становив 17%.

Стрибок пояснюється новорічними святами: рідери і планшетні комп'ютери були популярними подарунками.

При цьому, власники електронних пристроїв для читання читають більше книг, ніж ті, хто не володіє цими пристроями. За останні 12 місяців вони прочитали, в середньому, 24 книги, тоді як читачі паперових книг лише – 15.

Однак говорити про те, що звичайні книги вийшли з моди передчасно. За даними Дослідницького центру П`ю у 2011-му році 72% американців прочитали хоча б одну «паперову» книгу, 11% слухали аудіокниги.

Дослідження також показало, що в США найбільш популярними моделями рідера нині є Kindle (поширюється найбільшим Інтернет-магазином Amazon), яким володіють 62% опитаних власників рідерів, Nook (поширюється найбільшою в США мережею книжкових магазинів Barnes & Noble), власниками цієї моделі є 22% опитаних. Третю позицію з 2% ділять Sony Reader і Pandigital.

Більшість книголюбів користуються планшетами iPad (61%), Kindle Fire (14%) і Samsung Galaxy (5%). Переважна більшість (80%) жителів США читають для задоволення. 78% – для того, щоб бути в курсі останніх подій і тенденцій. 56% читають для того, щоб поповнювати свої знання для навчання або роботи.

XS
SM
MD
LG