Актуально
- Голос Америки
Росія не диктуватиме нам, як допомагати Україні. Речник Пентагону про погрози з Росії щодо систем Patriot

Погрози з Росії у відповідь на наміри США надіслати Україні системи Patriot у Пентагоні називають “пропагандою”. Речник Міністерства оборони США Пет Райдер нагадав росіянам, хто агресор на війні в Україні, а хто - жертва.
“Попри російську пропаганду, у якій вони намагаються зобразити себе як жертв, важливо пам’ятати, що агресор тут - це Росія. А коли йдеться про ескалацію, то вони могли б послабити напругу хоч сьогодні, вивівши свої війська і зберігши незліченну кількість невинних життів. Але очевидно, що вони вирішили лише подвоїти зусилля”, - сказав речник Пентагону Пет Райдер.
13 грудня стало відомо, що Пентагон має намір передати Україні системи протиракетної оборони Patriot. На запит «Голосу Америки» неназваний високопосадовець Міноборони США підтвердив цю інформацію.
Вони використовують такі слова, як «провокаційний», описуючи захисні системи, призначені для порятунку життів і захисту цивільних осібПет Райдер
У відповідь російські ЗМІ опублікували коментар посольства Росії у США, де йдеться про “непередбачувані наслідки” такого рішення, мовляв, передача Україні цих систем ППО стала б "черговим провокаційним кроком" Білого дому.
“Я вважаю іронічним і дуже промовистим, що офіційні особи країни, яка жорстоко напала на свого сусіда із незаконним та неспровокованим вторгненням, проводячи кампанію, яка навмисно спрямована на вбивство невинних цивільних осіб і руйнування цивільної інфраструктури, що вони використовують такі слова, як «провокаційний», описуючи захисні системи, призначені для порятунку життів і захисту цивільних осіб”, - зазначив речник оборонного відомства.
“США не воюють з Росією, - наголосив Пет Райдер, - ми не прагнемо конфлікту, ми зосереджені на наданні Україні допомоги в галузі безпеки, яка потрібна їй для захисту. І це те, що ми обіцяли робити ще до того, як Росія вирішила вдатись до вторгнення, і це те, що ми будемо продовжувати робити стільки, скільки буде потрібно”.
“Ми не дозволимо, щоб коментарі із Росії диктували, яку безпекову допомогу ми надаємо Україні”, - підсумував речник Пентагону.
Очікується, що після затвердження планів, систему Patriot буде відправлено протягом кількох днів, а українців навчатимуть їх використовувати на військовій базі США в Німеччині. Про це повідомили CNN офіційні особи. Зазвичай підготовка команди, що оперує установкою, триває протягом кількох місяців.
CNN зазначає, що Patriot є одним із найефективніших видів зброї великої дальності для захисту повітряного простору від балістичних і крилатих ракет, а також деяких літаків.
Всі новини дня
Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео
“Підтримка американським народом України не похитнеться. Ми завжди будемо підтримувати демократії. Завжди”, - сказав президент США Джо Байден під час виступу перед випускниками Академії військово-повітряних сил США.
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.
- Голос Америки
Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.
Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.
"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.
Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.
У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.
За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.
- Голос Америки
Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.
“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.
Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.
Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.
36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.
“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.
Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".
Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"
До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладівОлена Зеленська
“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.
Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.
“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.
Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.
Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю
Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.
Форум