Спеціальні потреби

Юнкер засмучений результатами референдуму в Нідерландах


Жан-Клод Юнкер

Майже дві третини голландців висловилися проти Угоди про асоціацію України з ЄС.

Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер засмучений результатами референдуму в Нідерландах щодо Угоди між ЄС і Україною, однак, за словами офіційного представника Юнкера, він, як і раніше, твердо націлений на «розвиток відносин з Україною».

Президент України Петро Порошенко заявив, що, як і раніше, вірить в успіх угоди, незважаючи на результати нідерландського голосування, за підсумками якого майже дві третини виборців висловилися проти цього заходу. На референдумі також була відзначена низька явка, ледь досягла мінімального показника в 30 відсотків, необхідного для визнання результатів дійсними.

Проведений у середу референдум не має обов'язкової сили, але свідчить про невдоволення громадськості планами голландського уряду щодо ратифікації торговельної угоди.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте в середу заявив, що перед прийняттям рішення уряд проконсультується з парламентом і європейськими партнерами.

За його словами, цей процес може зайняти «кілька днів або тижнів».

Хоча підрахунок голосів майже завершено, офіційні результати будуть опубліковані лише 12 квітня. За неофіційними результатами на момент закриття виборчих дільниць, 61 відсоток мешканців проголосували проти угоди, 38 відсотків - за. У референдумі взяли участь лише 32 відсотки з 12,5 мільйона зареєстрованих виборців.

Противники угоди в Нідерландах вважають, що її кінцева мета - залучити Україну в торговельний блок, незважаючи на те, що панує там корупцію і триває сепаратистський конфлікт на сході країни. Прихильники угоди вважають, що вона сприятиме економічному розвитку обох сторін і допоможе поліпшити ситуацію з правами людини в Україні.

Сполучені Штати угоду підтримують. Як заявив в середу офіційний представник Держдепартаменту США Марк Тонер, «Сполучені Штати, Нідерланди і ЄС зацікавлені в тому, щоб допомогти Україні стати демократичною і економічно стабільною державою».

Референдум в Нідерландах розглядався також як індикатор ставлення населення до Європейського Союзу в цілому. Голосування відбулося всього за три місяці до того, як британцям доведеться взяти участь в референдумі про вихід Великобританії з ЄС.

Євросоюз як політичний і економічний блок був формально створений в 1993 році, і Нідерланди стали одним з його засновників. Тепер же він стикається з численними економічними проблемами, політичними протиріччями і найгострішою з часів Другої світової війни міграційною кризою.

Дивіться також: Чи можуть Україну назвати "піратом №1", і які від цього ризики?

Чи можуть Україну назвати "піратом №1", і які від цього ризики? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00

XS
SM
MD
LG