Спеціальні потреби

Американські університети шляхом діалогу шукають шляхи міжконфесійного порозуміння


В американських університетах намагаються вирішити проблему релігійного непорозуміння проводячи міжконфесійні діалоги та дискусії. Навчання - чудова нагода для студентів поділитися своїми релігійними традиціями з іншими. Так, студенти індуси з університету Південної Каліфорнії знайомлять своїх однокурсників зі своєю релігією, чим сприяють взаєморозумінню.

«Зустрічаючись з представниками різних релігій, ми намагаємося налагодити діалог. Одночасно, ми об’єднуємо людей нашої віри», - розповідає студентка Чанді Ража.

За словами декана з релігійних питань Стенфордського університету, сучасні студенти більш толерантно ставляться до різних релігій.

«Найцікавіше, що студенти вчаться по справжньому вислуховувати один одного, вони зацікавлені почути один одного, поділитися своїми думками», - говорить він.

Починаючи навчання, деякі студенти продовжують дотримуватися своїх релігійних традиції, інші - ні, але багато прагнуть поділитися своїми традиціями та культурою з іншими.

Разом з тим, дискусії у класних кімнатах за участю представників різних релігій не рідко провокують питання у молодих людей щодо їх власної релігії.

«Мені завжди цікаво, чи ці питання призводять до відсторонення від власної релігії чи навпаки до поглиблення віри? З мого досвіду, люди, які дотримуються своєї релігії, після подібних дискусій схильні більше цінувати свої традиції», - вважає заступниця декана з релігійних питань Стенфордського Університету Патріша Карлін-Ньюман.

Міжрелігійний діалог зближує студентів по всій країні, вважає Тагера Агмед з Північно-Західного Університету у Чикаґо.

«Я помітила, що студенти різних релігій, збираючись разом, не залишають свою власну релігію за дверима дискусії, але й не виставляють її на показ. Вони знаходять відповідний баланс. Мовляв: «Я мусульманин, я християнка, я єврей. Ми усі збираємося разом, аби світ став краще», - каже Тагера Агмед.

Самі університети з релігійним нахилом також роблять кроки до конфесійного порозуміння. Наприклад у католицькому університеті Америки, що у Вашингтоні, сьогодні не здивуєшся, коли побачиш студентів мусульман.

На погляд керівництва навчальних закладів переплетіння різних релігій в університетських кімнатах сприяє толерантному ставленню людей різної віри один до одного.

XS
SM
MD
LG