Спеціальні потреби

Актуально

Релігійні меншини в Криму та на Донбасі зазнають переслідувань від РФ - звіт Держдепу

Держсекретар США Майк Помпео представляє звіт про свободу віросповідання за кордоном.

Захист свободи віросподвідання є центральним стратегічним пріоритетом для Державного департаменту США, заявив держсекретар Майк Помпео, представляючи Звіт США про свободу віросповідання за кордоном.

Іран, Китай, Пакистан, Росія - Помпео перерахував країни, де відбуваються найбільші переслідування через релігійні переконання.

Держсекретар США вказав на неприпустимість переслідування Свідків Єгови в Росії, де влада вважає цю церкву терористичною організацією.

Протягом періоду, що охоплює звіт, зачні перетворення відбулись в житті релігійних громад в Україні. У звіті описується створення Православної церкви України і зазначається, що існують повідомлення про те, "що політичні спостерігачі характеризують, як спроби ультраправих нападати на прибічників та майно Православної церкви Московського патріархату".

Стосовно ситуації з релігійними свободами в Україні загалом, у звіті, з посиланням на інформацію правозахисників, наголошується на зниженні кількості задокументованих актів антисемітизму, в порівнянні до минулих років.

Керовані Росією сили продовжують окуповувати релігійні споруди релігійних меншин і використовувати їх в якості військових об'єктів на Донбасі
Звіт Держдепу

Водночас, надходять тривожні повідомлення від ЗМІ, активістів, що захищають свободу віросповідання, Православної церкви Київського патріархату, мусульман, протестантських церков та Свідків Єгови,
про те, що контрольована Росією влада на Донбасі посилила тиск на релігійні меншини. Зокрема, наголошують у Держдепі, контрольована Росією влада вимагає у всіх релігійних організацій, крім Православної церкви Московського патріархату набувати "державну релігійну експертну оцінку". Свідків Єгови заборонили на контрольованих Росією територіях України як "екстремістську організацію".

Керовані Росією сили продовжують окуповувати релігійні споруди релігійних меншин і використовувати їх в якості військових об'єктів на Донбасі, йдеться у звіті.

В окупованому Криму російська влада продовжувала переслідувати та залякувати релігійні меншини, Свідків Єгови, членів Православної церкви Київського патріархату, кримських татар-мусульман, наголошують автори звіту.


Активісти релігійних громад ставали жертвами тортур в Криму, йдеться у звіті з посиланням на дані дослідження 2014-2018, Комітету ООН проти тортур, Української Гельсінської спілки та Ініціативи ЗМІ за права людини.

Активісти релігійних громад ставали жертвами тортур в Криму
Звіт Держдепу


Греко-католики повідомляли про складнощі в забезпеченні приходів, через політику окупаційної влади. Православна церква Київського патріархату повідомляє про продовження захоплень церков.
Російські ЗМІ продовжують сіяти підозру та страх між релігійними групами, особливл стосовно
кримських татар-мусульман, зазначають автори звіту.

Дивіться також: Час-Тайм. Чи визнають США Росію спонсором тероризму?

Час-Тайм. Чи визнають США Росію спонсором тероризму?
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Всі новини дня

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

Більше

XS
SM
MD
LG