Спеціальні потреби

Кандидати-республіканці на посаду президента США обіцяють заморозити міжнародну допомогу


Кандидати-республіканці на посаду президента США обіцяють заморозити міжнародну допомогу

Члени Республіканської партії у США продовжують змагання за номінацію єдиного кандидата від партії на президентських виборах наступного року. Боротьбу ведуть семеро кандидатів. Після декількох скандалів з тимчасовими лідерами перегонів Ріком Перрі та Германом Кейном перед, згідно з опитуваннями громадської думки, ведуть сьогодні Мітт Ромні та Ньют Гінгрич. Останні дебати, що пройшли у суботу в Каліфорнії стосувались міжнародної політики США.

Кандидати від Республіканської партії намагались запропонувати свої підходи у розв’язанні міжнародних проблем. Не зважаючи на те, що вони представляють одну партію, різниця у підходах виявилась разючою. Так, наприклад, Герман Кейн, який минулого тижня пережив скандал з сексуальними домаганнями, під час дебатів переконував, що допити з використанням води, які створюють у того, кого допитують, відчуття утоплення, не можна назвати тортурами.

«Я не розглядаю це як тортури, я це розглядаю це як удосконалену техніку допитів», – заявив Кейн. Його підтримала єдина жінка кандидат Мішель Бакмен.

«Я буду готова використати симуляцію утоплення під час допитів. Я вважаю, що такі допити були ефективними, ми отримали інформацію для нашої країни», – каже кандидат.

Інші кандидати як Рон Пол та Джон Гантцмен наголошували, що таке поводження з полоненими є протизаконним.

«Тортури є протизаконними згідно з міжнародним правом. Допити із застосуванням симуляції утоплення є тортурами. Ми не повинні використовувати тортури, а такі допити є тортурами», – заявив Джон Ганцмен.

Дізнались виборці також, яким буде підхід кандидатів і до надання допомоги іншим державам. Так Рік Перрі, який після останніх дебатів, переплутавши та забувши назви державних агентств, які планує скоротити, впав в опитуваннях з першого на останнє місце, цього разу до списку скорочень додав міжнародну фінансову допомогу. Він зокрема заявив, що «немає значення чи це Пакистан, чи Афганістан, чи Індія. Міжнародна допомога будь-якій країні під час моєї адміністрації буде дорівнювати нулю». Зі схожою позицією виступив Ньют Ґінгрич, який після падіння свого колеги вибивається у лідери перегонів.

«Ми почнемо з нуля і зажадаємо пояснень, чому я повинен давати вам навіть копійку», – сказав він.

Кандидати також переконували у тому, що не дадуть Ірану отримати доступ до ядерної зброї. Це зокрема гарантував сьогоднішній лідер перегонів і за оцінкою експертів найімовірніший кандидат у президенти від Республіканської партії Мітт Ромні. Його формула, як це зробити, проста – «Якщо ми переоберемо Барака Обаму, Іран отримає ядерну зброю, якщо ж ми оберемо Мітта Ромні – вони не будуть мати ядерної зброї», – заявив Ромні.

Дебати тривають і чим більше кандидати відкриваються виборцям, тим більше, на думку оглядачів, стає зрозуміло, що республіканці сьогодні не мають достойного кандидата, який зможе вистояти у майбутніх дебатах з президентом США Бараком Обамою, вже не кажучи про змагання з ним за посаду президента.

XS
SM
MD
LG