Спеціальні потреби

Актуально

Як вплине нова конфігурація Конгресу на економіку США?

Більшість американців, які у вівторок ішли на виборчі дільниці, сьогодні незадоволені економічною ситуацією в країні. Тож вони сподіваються, що зміна влади зможе вирішити це питання. Втім, виглядає, що не обов’язково все станеться саме так. Декан відомої нью-йоркської бізнес-школи говорить, що перебирання Республіканцями контролю над Палатою представників, найімовірніше, заведе у глухий кут увесь політичний процес США. Адже у державі, в якій Палату представників контролюють республіканці, а Сенат – демократи, жодна з партій не зможе просувати свої ініціативи задля покращення економіки.

На дільницях по всій країні виборці, виснажені економічною кризою, були готові голосувати за зміни – збалансування бюджету і зменшення державних боргів.

За попередніми результатами, демократи таки втрачають контроль над Сенатом. Втім, тим виборцям, які сподіваються що з приходом республіканців економіка пожвавиться, професор нью-йоркської бізнес-школи Майкл Вільямс радить подумати двічі:

«Люди сподіваються, що з виборами прийдуть зміни. Насправді ж це призведе до тупикової ситуації, в якій політики не зможуть узгоджувати і приймати рішення».

Вільямс каже, що контроль республіканців над Палатою представників матиме незначний вплив, або взагалі не матиме впливу на прийняття рішень щодо економічної ситуації в державі:

«Республіканці кажуть, що вони зупинять політику, яку ведуть демократи. Нехай спробують, адже вони у ситуації, коли можуть говорити: «Так, ми спробуємо це зробити». Втім, через два роки майже нічого так і не зміниться».

Хоча республіканська більшість у Палаті представників і зможе вносити зміни до законопроектів чи навіть блокувати їх голосування, без отримання 60 крісел у Сенаті вона навряд чи зможе довести законопроект до кінця і проголосувати його. Крім того, навіть після голосування на закон може бути накладене вето президента. Як би там не було, дехто вірить, що принаймні з приходом республіканців збільшуються шанси, що країна продовжить політику низьких податків, запроваджену ще за часів Буша, для всіх американців, включно з багатими.

Головний стратег інвестиційної компанії «Miller Tabak» Ден Грінгаус зазначає:

«З огляду на те, що підприємці вважали прийняття попереднього законопроекту несприятливим для ведення бізнесу та економіки, перебирання контролю республіканцями над Палатою представників є для них фактором, який позитивно вплине на економіку».

Втім, дехто каже, що економічне зростання й далі йтиме повільними темпами, а безробіття залишатиметься на високому рівні. Попри те, що компроміс може бути досягнутий навіть у поділеному на два табори Конгресі, аналітики кажуть, що основні питання, як то в енергетичній політиці, чи створенні нових робочих місць, так і залишатимуться не вирішеними принаймні до наступних виборів 2012-го року.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG