Спеціальні потреби

Актуально

Директор ФБР і міністр внутрішньої безпеки США порівняли загрози від Росії та Китаю

Міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен

Характер загроз, які постають перед США значно змінився з часів трагедії 9/11. Про це заявила міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен виступаючи на слуханнях Комітету з внутрішньої безпеки Сенату США 10 жовтня.

Після терористичних нападів 9/11, Міністерство внутрішньої безпеки США зосереджувалось на загрозах від недержавних діячів.

Навіть у мирні часи, вороже налаштовані країни націлюються безпосередньо на громадян атакуючи їх персональні електронні пристрої, здійснюючи кібернапади проти української електромережі, прямі напади на осіб, як це ми бачили з нещодавніми отруєннями в Великобританії, намагаючись зашкодити демократії через кампанії зловмисного впливу
Кірстен Нільсен

Тепер, на думку Нільсен, загрози від країн-суперників значно посилились. "Справді, загрози для США від країн-суперників досягли найвищого рівня з часів "холодної війни". Такі країни, як Китай, Іран, Північна Корея та Росія прагнуть використовувати всі елементи державної потужності – фінанси, торгівлю, кібернапади, шпигунство, інформаційні операції та інше, щоб зашкодити США і просувати власні інтереси", - йдеться у свідченнях Нільсен перед комітетом Сенату.

Громадяни не можуть самотужки протистояти таким викликам, заявляє посадовець.

"Навіть у мирні часи, вороже налаштовані країни націлюються безпосередньо на громадян атакуючи їх персональні електронні пристрої, здійснюючи кібернапади проти української електромережі, прямі напади на осіб, як це ми бачили з нещодавніми отруєннями в Великобританії, намагаючись зашкодити демократії через кампанії зловмисного впливу", - наголосила посадовець.

"Це – не справедливий бій. Ні приватні компанії, ані громадяни не підготовані для того, щоб самостійно опонувати загрозам, що надходять від країн", - зауважила Нільсен.

Говорячи про вплив Росії на президентську кампанію, Нільсен зазначила, що під керівництвом Путіна, "Москва розпочала нахабну, багатовимірну кампанію впливу для того, щоб підірвати довіру до демократичних процесів і спотворити президентські вибори. Хоча такі напади не призвели до змін у голосуванні, це був безпосередній напад на нашу демократію. Ми не будемо терпіти такі напади і не дозволимо їх повторитись".

Росія, можна сказати, бореться за збереження своєї релевантності після падіння Радянського Союзу. Їх боротьба сьогоднішня. Боротьба Китаю - битва майбутнього
Кристофер Рей

Сенатори Комітету з внутрішньої безпеки поцікавились чи справедливе твердження президента США Дональда Трампа стосовно того, що Китай втручається до виборів США і запитали, чи становить Пекін більшу загрозу для країни, ніж Москва.

Виступаючи перед сенаторами, Директор ФБР Кристофер Рей наголосив, що Китай становить навіть більше загрозу для США, ніж Росія. "Китай значною мірою являє більш широку, складну і довготермінову загрозу для контррозвідки, - заявив Рей. – Росія, можна сказати, бореться за збереження своєї релевантності після падіння Радянського Союзу. Їх боротьба сьогоднішня. Боротьба Китаю - битва майбутнього", - наголосив Рей, повідомляє Reuters.

"Китай докладає безпрецедентних зусиль із впливу на точку зору в США", - наголосила Нільсен. Все ж, відзначила, Нільсен, Китай не чинить нападів на виборчу інфраструктуру. "Ми ще не бачили спроб Китаю зашкодити виборчій інфраструктурі", - заявила вона.

Виступаючи перед Радою Безпеки ООН Трамп заявив: "Китай намагається втрутитись до наших виборів 2018 року. Проти моєї адміністрації."

Дивіться також: Час-Тайм. Що відомо про Петрова-Мішкіна. Звіт Bellingcat

Час-Тайм. Що відомо про Петрова-Мішкіна. Звіт Bellingcat
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG