Спеціальні потреби

Конгресмен Ройс: Росія відкрила новий фронт в Азовському морі


Конгресмен Ед Ройс

"Це не ізольований інцидент", - заявив очільник Комітету Палати представників США з закордонних справ від Республіканської партії Ед Ройс про напад Росії на українські кораблі, які намагались пройти через Керченську протоку минулого місяця.

"Росія відкрила новий фронт в Азовському морі, де вона намагається придушити український імпорт та експорт і завдати значної шкоди економіці України", - йдеться в заяві Ройса, оголошеній в Конгресі під час розгляду Палатою представників США резолюції "На підтримку України".

Конгресмен зауважив, що цей випадок є небезпечною ескалацією, адже тепер Росія "відкрито використовує свої збройні сили проти України на території Криму, який вона незаконно окупувала і анексувала".

Резолюція "На підтримку України" має донести два послання, наголошує конгресмен:

  • До народу України: ми продовжуємо підтримувати вас у боротьбі за свободу
  • До Москви: США буде протистояти російській агресії, де б вона не відбувалась

Резолюція "На підтримку України" прийнята Палатою представників США 11 грудня, вказує на необхідність притягнути Росію до відповідальності за агресивні дії в Азовському морі.

"США, їх союзники та партнери мають притягнути Росію до відповідальності. Неспроможність це зробити буде витлумачена Москвою, як зелене свтіло для того, щоб зайти далі, що стало би небезпечним прорахунком, який може обернутись військовою ескалацією", - йдеться у прес-релізі з приводу ухвалення резолюції, яка закликає президента США "словом та ділом" пояснити Москві потенційні наслідки її дій.

Дивіться також: ​Відповідь на агресію Росії в Азові має бути потужною - перший посол США в Україні. Інтерв’ю

Відповідь на агресію Росії в Азові має бути потужною - перший посол США в Україні. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG