Спеціальні потреби

Ричардсон в КНДР: «це приватний гуманітарний візит»


У Північній Кореї перебувають з візитом два відомі американці, що викликає занепокоєння серед службовців Державного департаменту США.

Колишній представник США при Організації Об’єднаних Націй Білл Ричардсон і виконавчий голова компанії «Ґуґл» Ерик Шмідт прибули до засніженого Пхеньяна в понеділок ввечері.

Ричардсон заявив репортерам, що він і Шмідт занепокоєні з приводу того, що відбувається в Північній Кореї і що в них немає жодного послання від уряду США. Він сказав, що це приватний гуманітарний візит та що вони, як індивідуальні американські громадяни, зацікавлені гуманітарною ситуацією в КНДР. Він додав, що, крім зацікавлення економічною і політичною ситуацією, вони запитають північних корейців про долю затриманого там амриканського громадянина. Ричардсон підкреслив, що вони занепокоєні з приводу запусків ракет та важливості діалогу.

Ричардсон і Шмідт мають зустрітися з північнокорейськими політичними, економічними та військовими лідерами.

Державний департамент США піддав критиці час візиту, який відбувається після того, як Північна Корея випробувала ракету великої дальності і, можливо, готується до третього ядерного випробування.

Перед відбуттям до Пхеньяна Ричардсон заявив, що Державний департамент не має причини нервуватися з приводу візиту.

Візит Шмідта, за всіма ознаками, пов’язаний зі справою обмеження Інтернету в Північній Кореї, доступ до якого мають лише привілейовані та впливові особи.
XS
SM
MD
LG