Спеціальні потреби

Шахраї, які здійснили рейдерське захоплення, далеко не заїдуть – власник телеканалу ТВі


Київ – Власник телеканалу ТВі Костянтин Кагаловський і генеральний директор Наталія Катеринчук заявляють про рейдерське захоплення каналу. На сайті ТВі у вівторок з’явилося повідомлення про те, що новим генеральним директором замість Наталії Катеринчук став журналіст каналу Артем Шевченко, а новим інвестором став американський бізнесмен Олександр Альтман. Артем Шевченко запевнив Радіо Свобода, що зміна керівництва відбулася відповідно до законодавства та статуту організації. За його словами, новий інвестор фінансуватиме ТВі, який надалі розвиватиметься і залишатиметься «незалежним та об’єктивним».

Поява нового інвестора та зміна керівництва ТВі убезпечать телеканал від продажу та перегляду його редакційної політики. Про це Радіо Свобода заявив журналіст Артем Шевченко, призначений на посаду генерального директора ТВі замість Наталії Катеринчук.

Все у рамках чинного законодавства. Змінили керівництво і все. Я погодився на призначення генеральним директором
Артем Шевченко
«Все у рамках чинного законодавства. Змінили керівництво і все. Я ознайомився з документами і погодився на призначення генеральним директором. Вважаю, що зможу розвивати канал, зберегти його незалежність, об’єктивність, незаангажованість. З’явився новий інвестор каналу, він буде фінансувати канал. У мене є таке відчуття, що такі події пов’язані з тим, щоб канал не перепродавали, і щоб він залишися незалежним. Тому, що багато дуже було чуток, що різні люди, олігархи хочуть купити канал», – зазначив Шевченко.

Влада не причетна до захоплення ТВі – власник

Натомість власник телеканалу Костянтин Кагаловський та звільнена з посади гендиректора ТВі Наталія Катеринчук заявляють про рейдерське захоплення. Вони стверджують, що канал намагаються захопити за допомогою заступника з безпеки телеканалу Олега Радченка, який мав доступ до усіх документів організації. За словами Кагаловського, «юридичних підстав зміни власника не існує».
Власник телеканалу ТВі Костянтин Кагаловський та генеральний директор Наталка Катеринчук

Наталія Катеринчук повідомила, що зранку у вівторок близько 30 невідомих увірвалися в адміністративну будівлю каналу і не пускали журналістів на роботу. Звільнена гендиректор із відповідною заявою звернулася до міліції. За повідомленням прес-служби МВС, співробітники міліції виїхали до редакції телеканалу ТВі для з’ясування обставин. Водночас, Костянтин Кагаловський припускає, що влада не причетна до подій на каналі.

Шахраї, які підробили довіреність на мої компанії, на таких речах далеко не заїдуть
Костянтин Кагаловський
«Для влади – це якось трохи дрібнувато. Влада, якби хотіла позбутися ТВі, могла би зробити це більш витончено. Я маю надію, що цього не відбудеться. Шахраї, які підробили довіреність на мої компанії, на таких речах далеко не заїдуть. Гадаю стратегія проста: тепер отримати контроль над каналом, а потім його продати тому, хто цей канал закриє або зробить його музичним», – вважає Кагаловський.

Якщо Шевченко очолив ТВі, то канал залишиться об’єктивним – Княжицький

У свою чергу, колишній генеральний директор ТВі, депутат від «Баткьівщини» Микола Княжицький у коментарі для Радіо Свобода заявив, що непорозуміння між власниками не повинні відбитися на якості роботи каналу.

Те, що професійний журналіст очолив канал, я можу тільки позитивно розцінювати. Я довіряю Артему Шевченку як журналісту
Микола Княжицький
«Радченко, який є директором компанії, яка на 100 відсотків є власником каналу ТВі, мав повне право звільнити Катеринчук і призначити Шевченка. Тобто це законна дія, тому що вони самі недавно внесли ці зміни. Я до Артема Шевченка ставлюся з великою повагою. Це один з кращих авторів програм розслідувань, які виходять на каналі. Тому те, що професійний журналіст очолив канал, я можу тільки позитивно розцінювати. Я довіряю Артему Шевченку як журналісту. Я знаю, що якщо він очолив канал, то канал залишиться об’єктивним», – зауважує Княжицький.

Нині журналістів каналу допустили у виробничі приміщення на першому поверсі будівлі. Водночас, приватною охороною перекритий доступ на другий поверх, де розташована адміністрація каналу.

Журналісти ТВі о 17-й годині розпочали збори. Серед пропозицій – припинити випуск новин. Шеф-редактор ТВі Віталій Портников у коментарі виданню «Українська правда» перед зборами заявив: «Головним завданням колективу має бути збереження незалежності редакційної політики та непідконтрольності владі».

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG