Спеціальні потреби

США і ЄС домовилися з Януковичем про звільнення Тимошенко? (Європейська преса)


Європейська преса далі збирає інформацію про можливе звільнення Юлії Тимошенко з ув’язнення і оглядачі не виключають, що це буде здійснено як «гуманний акт» із гарантіями з боку Тимошенко. Тим часом учасники рекламної акції Porsche Performance Drive 2013, яка пройшла й важкими українськими автошляхами, кажуть журналістам, що швидкісне німецьке авто «мусило кроком рухатися теренами України». Європейські газети також інформують, що ініційоване громадське інтернет-телебачення в Україні сподівається на своїх глядачів та обіцяє для них якісно новий продукт, відмінний від щоденного на більшості українських телеканалів.

Німецька Berliner Zeitung намагалася через лікарів зі столичної клініки «Шаріте» довідатися, чи правда те, що Юлію Тимошенко незабаром звільнять з української в’язниці та перевезуть до Берліна на лікування. Але, як виглядає, глава «Шаріте» Карл Макс Айнгойпль не захотів цього тижня вдаватися до спекуляцій і сказав лише, що стан пацієнтки «незмінно поганий». Газета також зауважує: «Якщо вірити повідомленням з Києва, посли США і ЄС, Джон Теффт та Ян Томбінський, виторгували в Києві політичну оборудку з владою авторитарного президента Віктора Януковича. Отож, звільнення Тимошенко могло б бути здійснене як гуманний акт, а не як амністія, а лідер опозиції зобов’язалась би зі свого боку аж до виборів президента України 2015 року відмовитися від будь-якої політичної діяльності у себе вдома». Німецьке столичне видання також переповідає з польських джерел, що звільнення Тимошенко може відбутися 15 вересня, з подальшим від’їздом до Берліна. Berliner Zeitung також інформує, що «нещодавно у розмові з західними журналістами головний обвинувач Юлії Тимошенко, прокурор Лілія Фролова, вказала на можливість домашнього арешту для ув’язненого лідера опозиції».

Бензиновий німецький джип Porsche Cayenne, як інформує чеська IDNES, у перебігу Porsche Performance Drive 2013 випробував і важкі українські дороги. Мало того, що група з популярним автом мала чекати на кордоні Молдови з Україною, «як за старих часів», понад півтори години («невже модерне Porsche викликало таку заздрісливу лють українських митників»), та ще й рух українськими дорогами уповільнився вдвічі. Якщо 278 кілометрів Молдовою Porsche проїхало з командою Performance Drive 2013 за 3 години, то лише 202 кілометри західноукраїнськими теренами воно здолало за майже 4 години. Правда, команда Performance Drive 2013 хвалить модерний український лижний центр Буковель, де їх зустріли й кращі дороги, й «супермодерні готелі й пенсіони з сучасною архітектурою».

Польська Gazeta Wyborcza інформує про ініціативу «заснування українськими журналістами незалежного інтернет-телебачення». Йдеться, як зауважує газета, про новий телеканал в інтернеті, який не буде залежним від уряду та бізнесових кіл України». Засновники нового громадського телебачення в інтернеті кажуть, як цитує варшавський щоденник, що вони ставлять собі за мету постачати українцям достовірну інформацію, на відміну від більшості українських телеканалів, контрольованих владою чи її союзниками. Засновники громадського телебачення в інтернеті також сподіваються на фінансування з домашніх та міжнародних джерел, підтримку з боку відданих глядачів і надходження від реклами.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG