Спеціальні потреби

Кримські татари знову – жертви жорстокості Кремля, - заява США у 75-ті роковини депортації


Українські та кримськотатарські активісти з портретами жертв російських репресій, 2017 рік

75 років тому, більше 230 000 кримських татар було депортовано з Криму до Центральної Азії за указом СРСР про депортацію від 18 травня 1944 року.

Два покоління кримські татари боролись за повернення до своєї Вітчизни, йдеться в заяві тимчасово повіреного у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміана, виданій з нагоди 75-тих роковин депортації.

Після повернення до Криму у 1980-х кримські татари розвивали свою культуру, засновували школи, де навчали їх мовою а також створили орган самоврядування – Меджліс, нагадує Каміан.

Після незаконної окупації, уряд Росії вдавався до насильства, що включає вбивства, примусові зникнення, катування кримських татар і противників окупації
Заява США при ОБСЄ

"Тепер Кримські татари – громадяни незалежної України – знову є жертвами репресій та жорстокості Кремля, - йдеться в заяві. - Після незаконної окупації, уряд Росії вдавався до насильства, що включає вбивства, примусові зникнення, катування кримських татар і противників окупації".

Десятки тисяч татар мусили полишити Крим через побоювання за свою безпеку на землі своєї пращурів. Мустафі Джемілєву заборонено в'їзд до Криму а десятки кримських татар утримують в російських в'язницях за політичними звинуваченнями, йдеться в заяві.

Серед порушень Росії стосовно татар, в США наголосили на тому, що озброєні сили служб безпеки в масках тероризують оселі, школи, мечеті кримських татар. Росія заборонила Меджліс, заблокувала і вигнала татаромовні ЗМІ і заборонила викладати в школах їх мову.

США закликали Росію припинити репресії кримських татар та противників окупації і виконувати зобов'язання в рамках міжнародного права; припинити окупацію Криму та звільнити кримських татар та інших українців, несправедливо ув'язнених. В заяві також підтверджується, що санкції залишаться до повного повернення Росією контролю над цією територією України.

Ще одним важливим виявом міжнародної солідарності з кримськими татарами стало рішення парламенту Латвії. 9 травня латвійський парламент визнав депортацію 1944 року геноцидом кримських татар. «В цілому історичні джерела вказують на здійснюваний геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. У тому числі і проти кримських татар, як етнічної групи, щоб знищити її культуру і соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова і вижити кримських татар з їхньої Батьківщини», - цитує заяву Сейму український урядовий портал.

Дивіться також: ​Які шанси, що адміністрація Трампа піде на військову конфронтацію у гарячих точках.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG