Спеціальні потреби

Ромні шукає кандидатуру на пост майбутнього віце-президента


З кожним днем передвиборчої кампанії стає дедалі очевиднішим, що єдиним кандидатом від Республіканської партії буде Мітт Ромні. Більшість його опонентів вийшли із перегонів, а в тих, які залишились, вичерпуються кошти.

Статус фактичного кандидата від республіканців, дозволив Ромні спрямувати свою критику проти головного конкурента – Барака Обами:

«У цього чоловіка немає ні ідей, ні виправдань. І ми зробимо все для того, щоб у 2012-му році виставити його з офісу».

Визначальним кроком для Ромні тепер є вибір кандидата у віце-президенти. Аналітики називають кілька можливих кандидатур. Одна із них – Марко Рубіо – сенатор від штату Флорида. Рубіо каже, що, хоч пропозиція лестила б його самолюбству, він все ж таки відмовився б від неї:

«Мені подобається моя служба у Сенаті. І я не хочу бути віце-президентом зараз, а можливо і ніколи. Ромні не зробить цієї пропозиції, адже він дивиться це інтерв’ю і знатиме моє рішення».

Серед інших можливих кандидатів – конгресмен від штату Вісконсин – Пол Раян, та губернатор штату Нью-Джерзі – Кріс Крісті. Однак останній теж не зацікавлений у зміні посади. Аналітики кажуть, що вибір Ромні може додати, або, навпаки, позбавити його певних дивідендів, оскільки дає американським виборцям підстави робити серйозні висновки про самого кандидата.

Чотири роки тому кандидат Джон Маккейн обрав у віце-президенти губернатора Аляски Сару Пейлін через що втратив підтримку позапартійних виборців. Ромні спробує уникнути такої помилки. Хоч кандидати у віце-президенти не вирішальні у виборах, вони можуть додати голосів головному номінанту.

«Це важливо, скажімо, у певних штатах. Якщо кандидат у віце-президенти може забезпечити вам підтримку таких штатів як Флорида, Огайо чи Мічиган, звичайно, це має значення», – каже аналітик Родес Кук.

Очікується, що до червня Ромні набере необхідну кількість делегатів, щоб офіційно стати єдиним кандидатом від Республіканської партії. Однак пошук кандидатури віце-президента може зайняти значно більше часу.

XS
SM
MD
LG