Спеціальні потреби

Актуально

update

Журналістське розслідування звинувачує Лондон у неспроможності протидіяти убивствам російської мафії та спецслужб

Олігарх - утікач Борис Березовський під час антипутінської демонстрації під посольством Росії у Лондоні в травні 2004 р.

Базований у США популярний новинний сайт BuzzFeed News стверджує, що російські злочинні угруповання та державні служби можуть бути причетні до 14 підозрілих смертей у Великій Британії.

Чільні представники спецслужб США кажуть, що із щораз більшою стурбованістю спостерігають за ланцюгом імовірних убивств на іншому боці Атлантики, побоюючись, що це може досягти й американських берегів...

BuzzFeed здобув велику аудиторію в англомовному світі завдяки “легким” новинам, але також розвиває власні журналістські розслідування, останнє з яких тривало два роки і зосереджене було на низці обірваних життів осіб, причетних до російської влади та великих грошей.

Автори пишуть, що американські спецслужби передавали британським колегам дані розвідки, які вказують, що упродовж понад десятка років у Великій Британії ймовірно діяли професійні убивці, замітаючи сліди величезних операцій з відмивання російських грошей, а також усуваючи осіб, які стали небезпечними для російських владних кіл.

BuzzFeed News зауважує, що британська поліція відхилила підозри в усіх 14-ти випадках попри дані американських колег, які вказували на зовнішні чинники й зв’язки з багатомільйонними оборудками на зразок будівельного проекту у Москві на сотні мільйонів доларів.

Стаття стверджує, що 2006 року російський уряд затвердив нові закони, які дають можливість агентам убивати ворогів держави за кордоном. Того ж року в Лондоні радіоактивною отрутою був убитий втікач з Росії колишній агент КДБ Олександр Литвиненко.

Розслідування британської поліції виявило підозрюваних в убивстві, і згодом на публічних слуханнях лунали припущення, що Кремль ймовірно давав санкцію на дії спецслужб.

BuzzFeed News зосереджується на низці інших, менш гучних смертельних випадків.

У статті згадано ім’я втікача з Росії Олександра Перепеличного, який помер від зупинки серця під Лондоном 2012 року. Британське слідство відхилило підозри, що його смерть була невипадковою.

Серед підозрілих видання називає смерть у Лондоні британського мільйонера Скота Янґа, який випав з вікна четвертого поверху у грудні 2014 року. Поліція дійшла висновку про самогубство і закрила справу.

Янґ виявився лише одним із групи 9 осіб, включно російським олігархом Борисом Березовським, життя яких передчасно обірвалося у Великій Британії.

Березовського знайшли повішеним у його британському помешканні 2013 року. Поліція не виявила доказів, які б заперечували висновок про самогубство.

BuzzFeed News на підставі отриманих документів слідства та з джерел в американських спецслужбах доходить висновку, що спецслужби США вважають загалом 14 осіб ймовірними жертвами убивств на замовлення російських спецслужб або мафіозних угруповань, які часом діяли спільно.

На додаток до Янґа і Березовського розслідування BuzzFeed News вказує на підозри в обставинах раптової смерті грузинського олігарха Бадрі Патаркацишвілі 2008 року та засновника російської нафтової компанії «Юкос» Юрія Голубєва 2007 року у Лондоні від зупинки серця.

У тому списку також смерть 2003 року від серцевого нападу 46 річного британського правника Стівена Моса та загибель його колеги Стівена Куртіса, який розбився у вертольоті 2004 року.

Троє інших знайомих бізнес-партнерів Янґа: Пол Касл, Роббі Куртіс та Джонні Елічаоф вчинили самогубства упродовж чотирьох років до того, як його тіло знайшли простромленим на металевому паркані під вікном у лондонському будинку.

BuzzFeed News називає ті та інші випадки «колом смерті» і стверджує, що вони вказують на «геополітичну тенденцію нашого часу - використання убивств російськими спецслужбами та мафіозними угрупованнями для знищення опонентів у різних країнах».

Автори розслідування звинувачують британську поліцію у неспроможності боротися з цим явищем.

Причиною BuzzFeed News називає брак політичної волі уряду в Лондоні через пробоювання великого протистояння з Росією.

Дивіться також: Уляна Супрун у студії відповідає на найважливіші питання глядачів про медичну реформу

Уляна Супрун у студії відповідає на найважливіші питання глядачів про медичну реформу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:30 0:00

Всі новини дня

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зеленський запросив Ілона Маска в Україну - NYT

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск. 25 серпня 2022. REUTERS/Adrees Latif

Президент України Володимир Зеленський 30 листопада запросив американського мільярдера Ілона Маска відвідати Україну, щоб побачити збитки, завдані країні російськими військами, повідомляє видання The New York Times.

Такий візит міг би допомогти бізнесменові зрозуміти ситуацію, перш ніж робити заяви про неї, сказав Зеленський через відеозв’язок із The New York Times DealBook Summit.

«Якщо ви хочете зрозуміти, що тут зробила Росія, приїжджайте в Україну, і ви побачите це на власні очі. Після цього ви скажете нам, як закінчити цю війну, хто її почав, і коли ми можемо її закінчити», – цитує Зеленського видання.

На початку жовтня американський мільярдер, засновник компанії SpaceX Ілон Маск у твітері написав, що задля досягнення миру Україна має залишатися нейтральною, а Росії треба віддати Крим. При чому, за його словами, «Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)».

Ця заява викликала осуд українського суспільства. Після критики та реакції президента Володимира Зеленського Маск заявив, що і далі підтримує Україну, але виступає проти «масштабної ескалації» у війні Росії проти України.

У лютому Ілон Маск безкоштовно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових.

У вересні компанія Маска SpaceX заявила, що не може продовжити фінансування роботи терміналів і звернулася до оборонного відомства США з проханням узяти на себе ці витрати. Невдовзі після цього власник SpaceX Ілон Маск сказав, що Starlink продовжать роботу в Україні незалежно від того, чи Пентагон платитиме за це.

Більше

XS
SM
MD
LG