Спеціальні потреби

Актуально

“Кремлівське маніпулювання американськими виборами почалося з “Брекзиту” - стверджує британська преса

Часопис Sunday Times надрукував статтю під заголовком “Розкрито: Як Росія вторглася у серце британської влади”

У Великій Британії лунають заклики до глибшого розслідування підозр про намагання Росії втручатися у політичні процеси в країні, зокрема у британський референдум 2016 року щодо членства в Європейському Союзі.

Поштовхом до нової уваги стало повідомлення, що британська Виборча комісія розслідує джерела фінансової підтримки агітаційної кампанії за вихід Британії з ЄС.

В центрі уваги опинився підприємець Аррон Банкс, один із засновників і лідерів організації Leave.EU ("Покинути.ЄС"), який пожертвував на кампанію рекордну суму - понад 8 мільйонів фунтів.

Британське розслідування має з’ясувати, чи виправдані підозри про походження тих грошей з політично зацікавлених іноземних джерел.

Британська преса привертає увагу до того, що дружина Аррона Банкса - росіянка, донька російського державного посадовця.

Часопис Sunday Times надрукував статтю під заголовком “Розкрито: Як Росія вторглася у серце британської влади”, в якій стверджується про зв’язки з Москвою представників виборчої команди Дональда Трампа у США та активістів британської агітаційної кампанії за вихід з ЄС.

“Кремлівське маніпулювання американськими виборами почалося з “Брекзиту”, - стверджує кореспондент тижневика Ендрю Ґілліґан.

Автор вказує на те, що низка провідних активістів британської кампанії за відмову від членства в ЄС виявилися керівниками нової організації “Вестмінтерський форум Росії” (Westminster Russia Forum), яка лобіює пом’якшення політики Лондона щодо Москви.

Комерційний директор форуму Найджел Суссман, який представляє антиєвропейську партію ЮКІП, цієї весни їздив до окупованого Росією Криму і, прибувши назад, заявив що російська анексія півострова виправдана, то що Росію, яка є “демократичною країною”, несправедливо “демонізують”.

Суссман один з небагатьох британських політиків, які закликають повністю нормалізувати відносини з Росії, незважаючи на політику і дії Москви вдома та на міжнародній арені.

В репортажі Sunday Times також вказано, що низка зв’язків деяких представників виборчої кампанії Дональда Трампа з Росією пролягала через Британію.

Колишній помічник кандидата Трампа Джорж Пападопулос, який визнав себе винним у тому що брехав про контакти з російськими представникими під час кампанії, деякі з тих зустрічей проводив у Лондоні, пише газета.

Часопис Guardian називає міністра закордонних справ Бориса Джонсона та кількох інших британських політиків, що згадуються в американських розслідуваннях російського впливу на вибори у США.

Окрему увагу привертає базована у Лондоні компанія Cambridge Analytica, яка допомагала команді кандидата Трампа ефективніше використовувати Facebook та інші інтернетні соціальні мережі та медія для цілеспрямованої агітаційної кампанії.

Cambridge Analytica також допомагала агітаційні кампанії перед британським референдумом про вихід з ЄС.

Дослідження Лондонського університету (City, University of London) виявило, що під час приготувань до британського референдуму 2016 року у Twitter діяли приблизно 13 500 віртуальних осіб, які поширювали агітацію за вихід з ЄС, і всі вони зникли одразу після голосування.

Низка журналістів у Лондоні побоюються, що на відміну від американського розслідування на чолі зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером, подібні британські слідчі зусилля дуже слабкі.

Едвард Лукас з тижневика Economist через газету Times вказує, що результати британського розслідування можуть поставити під сумнів легітимність результатів референдуму, що започаткував “Брекзит”.

Дивіться також: Завдяки Гаррі Поттеру, перекладач світового бестселера "українізував" дітей цілої країни

Завдяки Гаррі Поттеру, перекладач світового бестселера "українізував" дітей цілої країни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00

Всі новини дня

Десантіс уточнює позицію щодо України і називає Путіна «воєнним злочинцем»

Рон Десантіс

Впливовий американський політик губернатор штату Флорида Рон Десантіс в інтерв’ю британській телепрограмі уточнив свою позицію щодо російської війни в Україні після того, як його попередні оцінки викликали критику зокрема від його однопартійців у Республіканської партії США.

Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці.

Десантіс, відповідаючи на запитання тележурналіста Пірса Морґана про те, що він раніше назвав російсько-українську війну далекою від сфери інтересів Америки «територіальною суперечкою», тепер сказав, що його оцінки «були неправильно охарактеризовані».

У тих попередніх оцінках, які політик озвучив в розмові 14 березня з американським тележурналістом Такером Карлсоном для каналу Fox News, Десантіс розкритикував те, що він назвав «необмеженим чеком» адміністрації Байдена на допомогу Україні.

Раніше: МЗС України запрошує Десантіса в Україну, а політики в США просять його не ставати “зброєю Путіна”

Оцінки Десантіса підштовхнули дискусії стосовно того, яку політику мають вести США щодо Росії й Путіна, і якою має бути позиція Республіканської партії, в час, коли починається процес визначення претендентів на змагання за президентську посаду на виборах 2024 року.

Тепер Рон Десантіс в оприлюднених 22 березня уривках інтерв’ю для телепрограми «Пірс Морґан без цензури» гостріше скритикував Росію.

«Очевидно, що Росія вторглася - це було неправильно. Вони вторглися в Крим і захопили його 2914 - це було неправильно», - сказав він.

Вторгнення Росії в Україну Десантіс назвав великим прорахунком Путіна, який дорого коштуватиме.

Десантіс підкреслив, що російський президент «ворожий до США», і заявив, що Путіна треба притягати до відповідальності за злочини війни в Україні.

«Я вважаю, що він воєнний злочинець», - сказав Десантіс, зауваживши, що США не член договору щодо Міжнародного кримінального суду.

Далі у витягах з інтерв’ю Рон Десантіс також зауважує: «Я просто не думаю, що для нас є достатній інтерес, щоб розвивати більше залучення. Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці».

Дивіться також:

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

Блінкен: агресія Росії проти України та авторитарне керівництво президента Путіна є «гострою загрозою» для інтересів США

Державний секретар США Ентоні Блінкен дає свідчення на слуханнях у підкомітеті з асигнувань Сенату щодо запропонованого президентом Байденом бюджетного запиту для Державного департаменту на 2024 фінансовий рік на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, США, 22 березня 2023 року.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у середу назвав агресію Росії проти України та авторитарне керівництво президента Росії Володимира Путіна «гострою загрозою» для інтересів США, а довгостроковим викликом він назвав політику Китайської Народної Республіки.

Про це Блінкен заявив на післяобідньому слуханні Комітету Сенату з міжнародних відносин, яке відбувалося в рамках виступів керівника американської дипломатії перед законодавцями, на яких він має обґрунтувати політику адміністрації президента США Джо Байдена та запропоновані витрати на міжнародні справи на наступний фінансовий рік, який починається 1 жовтня 2023 року. Державний департамент розраховує отримати у новому фінансовому році 63,1 мільярда доларів США.

«Цей бюджет підтримуватиме нашу безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну допомогу Україні, щоб гарантувати, що війна президента Путіна залишиться стратегічним провалом», – сказав Блінкен, виступаючи перед сенаторами.

Деякі з них виступали з гострою критикою політики Байдена в Україні. Зокрема, республіканець Джим Ріш з Айдахо звинуватив адміністрацію Байдена у тому, що вона «затягує» постачання зброї в Україну і додав, що потрібно брати «приклад з таких союзників, як Польща, і відправити F-16».

Чорноморська угода дала можливість Україні вивезти 24 мільйони тонн зерна

Сенатор-демократ Корі Брукер зі штату Нью-Джерсі запитав про те, що Державний департамент робить для того, щоб Росія дотримувалася домовленості про експорт українського зерна через Чорне море. Він нагадав, що Чорноморську угоду було продовжено 18 березня, але «лише на 60 днів».

Відповідаючи на це запитання Блінкен сказав, що угода про транспортний коридор була необхідна лише тому, що Росія блокувала український експорт зернових на світовий ринок і вона продовжує «гратися» з правилами, щоб зменшити кількість кораблів, що вивозять українське зерно.

«Росіяни продовжують маніпулювати та гратися з кількістю кораблів, яким дозволено пройти. Вони гралися в ігри, щоб зменшити кількість кораблів. Ми щодня наполягаємо в ООН, та в ООН разом з іншими, щоб переконатися, що ця угода виконується і вона є ефективною, результативною», – сказав Блінкен.

Він додав, що завдяки угоді Україна змогла експортувати 24 мільйони тонн зерна, «що дорівнює 8 мільярдам хлібин».

Блінкен також додав, що США є одним з найбільших донорів Світової продовольчої програми, більшість бюджету якої формується за рахунок внесків Америки. При цьому американські служби допомагають не лише нагодувати країни, де населення потерпає від нестачі продовольства, але і допомогти їм створити власні можливості для забезпечення продуктами харчування.

Блінкен: визнання Росії державою, що спонсорує тероризм, може потягти за собою небажані наслідки. Відео

Визнання Росії державою-спонсоркою тероризму може стати вагомим важелем у стримуванні інших держав, таких як Китай, надавати допомогу Москві для продовження її війни проти України. Таку думку висловив сенатор-республіканець Ліндсі Грем,

Гельсінська комісія США відзначила сміливих українських жінок

Дар’я Каленюк - виконавча директорка громадської організації Центр протидії корупції, членкиня Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України

Гельсінська комісія 22 березня відзначила українку Дар’ю Каленюк, виконавчу директорку та членкиню правління Центру протидії корупції, як одну зі сміливих жінок, що невтомно виступають за перемогу України. Відзначення відбулось в рамках місяця жіночої історії у США, про це йдеться на сторінці Гельсінської комісії у Твіттер.

“Дар'я Каленюк перебуває на передовій зусиль, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні. Її відданість захисту верховенства права не похитнулася навіть у розпал повномасштабного вторгнення Росії. Скоріше, вона її подвоїла, та додала до свого портфоліо підтримку перемоги України”, - зазначили в Гельсінській комісії.

Протягом Місяця жіночої історії Гельсінська комісія відзначила також інших українок. Зокрема, 21 березня в комісії наголосили на хоробрості медика-волонтерки Юлії “Тайри” Паєвської, яка разом зі своєю командою "Ангели Тайри" врятувала сотні життів.

“Юлія Паєвська була захоплена в полон російськими військами, зазнавала тортур і побоїв протягом 3 місяців. Вона таємно перевезла відеодокази російських воєнних злочинів у Маріуполі та продовжує виступати на захист своєї країни, особливо потреб медиків”, - йдеться в повідомленні комісії.

Також у березні Гельсінська комісія відзначила доброволицю Ірину “Джоконду”, "маму двох дітей, яка взяла до рук зброю, щоб захистити свою країну під час нападу Росії", і бойову медикиню Анну Олсен, яка служила в останні дні блокади Маріуполя, потрапила в полон і була звільнена під час обміну.

"Олсен провела 6 місяців в ув'язненні як військовополонена, зазнаючи жорстоких фізичних і психологічних тортур, а її донька залишалася в окупованому Херсоні. Вона була звільнена в жовтні 2022 року і продовжує виступати за звільнення в'язнів і притягнення Росії до відповідальності", - зазначили в комісії.

Місяць жіночої історії – щорічна міжнародна акція, що має на меті наголосити на внеску жінок у світову історію та розвиток сучасного суспільства. Офіційно відзначається у березні у США, Великій Британії та Австралії, у зв'язку з Міжнародним днем прав жінок 8 березня.

Дивіться також:

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00

65 українських військовиків, які від січня проходять навчання на системі ППО Patriot в США, завершують програму вже найближчими днями. Чому американці вчаться від українців та з якими головними викликами зіткнулися українські військовики?

Більше

XS
SM
MD
LG