Актуально
Волкер: затягуючи конфлікт, Росія хоче долучити ДНР/ЛНР до питання миротворців

"2017 рік найгірший з часу початку конфлікту на Донбасі", - сказав Спеціальний представник США Курт Волкер виступаючи на конференції Atlantic Council "Досягнення миру на Донбасі. Роль миротворчої місії".
Загальне враження на Заході про те, що конфлікт на Донбасі стухає завдяки Мінським домовленостям та припиненню вогню є абсолютно хибним, наголосив Волкер.
Росія наполягає, що вона не має нічого спільного з тими силами, які вона контролює і якими керує, що вона не має нічого спільного з сепаратистськими урядами, які вона встановила і де вона змінює керівництво за своїм бажанням, як вони це зробили в Луганську минулого місяцяКурт Волкер
"Це - криза. Цього року було більше насильства і, насправді, остання ніч була найбільш насильницькою ніччю на Сході України щонайменше з лютого", - сказав Волкер.
Основною складністю в роботі з врегулювання кризи, на думку Волкера, є те, що "Росія продовжує заперечувати свою роль. Росія наполягає, що вона не має нічого спільного з тими силами, які вона контролює і якими керує, що вона не має нічого спільного з сепаратистськими урядами, які вона встановила і де вона змінює керівництво за своїм бажанням, як вони це зробили в Луганську минулого місяця".
"Коли ми намагаємось з’ясувати чи готова Росія змінити свій шлях, забрати свої сили і дозволити миротворцям бути в регіоні, Росія говорить: "Ні. Спілкуйтеся про це також з особами з Луганська і Донецька", - наголосив Волкер. Таке спілкування з ДНР/ЛНР "лише легітимізує їх присутність і призведе до затягування конфлікту", - переконаний Спецпредставник.
"Мирне врегулювання може відбутись тільки за умови усунення російських сил і російського керівництва, усунення командування та контролю бойовиків які там є", - наголосив він.
Волкер відзначив, що до вторгнення Україна була цілком мирною країною.
"Україна була мирною країною більше 20 років після розпаду Радянського Союзу, можливо, не дуже успішною, можливо, не вільною від корупції, можливо не такою об’єднаною навколо національної ідентичності та місії, як належить. Однак, не було боротьби, вбивств, розділу людей, етнічних конфліктів чи етнічної ненависті. Це була країна – з проблемами, недоліками та прагненнями", - заявив посадовець.
Він відзначив, що навіть після вигнання Януковича "не було масштабного насильства, етнічного конфлікту, розділення ... Що потім ми побачили, було втручання як їх називали – "маленьких зелених чоловічків" - розвідників оперативників, які розхитували ситуацію, щоб створити сепаратистський рух в Криму".
"Потім те саме намагались зробити на Донбасі". І цей конфлікт досі триває, наголосив посадовець.
Якщо Росія має особливе ставлення до України, як до частини її широкої імперії, сфери інтересів, слов’янської ідентичності, то вона може "конкурувати за серця та думки українців, однак робити це мирно і в законний спосіб", - наголошує посадовець.
Волкер закликав докласти всіх зусиль для того, щоб наступного року досягти прогресу у врегулюванні. "Після такого поганого року, потрібно щоб 2018 був найкращим роком з початку конфлікту", - сказав Волкер.
Дивіться також: "Миротворча місія на Донбасі" - конференція Atlantic Council
Всі новини дня
Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео
“Підтримка американським народом України не похитнеться. Ми завжди будемо підтримувати демократії. Завжди”, - сказав президент США Джо Байден під час виступу перед випускниками Академії військово-повітряних сил США.
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.
- Голос Америки
Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.
Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.
"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.
Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.
У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.
За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.
- Голос Америки
Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.
“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.
Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.
Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.
36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.
“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.
Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".
Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"
До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладівОлена Зеленська
“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.
Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.
“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.
Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.
Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю
Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.
Форум