Спеціальні потреби

Волкер: затягуючи конфлікт, Росія хоче долучити ДНР/ЛНР до питання миротворців


"2017 рік найгірший з часу початку конфлікту на Донбасі", - сказав Спеціальний представник США Курт Волкер виступаючи на конференції Atlantic Council "Досягнення миру на Донбасі. Роль миротворчої місії".

Загальне враження на Заході про те, що конфлікт на Донбасі стухає завдяки Мінським домовленостям та припиненню вогню є абсолютно хибним, наголосив Волкер.

Росія наполягає, що вона не має нічого спільного з тими силами, які вона контролює і якими керує, що вона не має нічого спільного з сепаратистськими урядами, які вона встановила і де вона змінює керівництво за своїм бажанням, як вони це зробили в Луганську минулого місяця
Курт Волкер

"Це - криза. Цього року було більше насильства і, насправді, остання ніч була найбільш насильницькою ніччю на Сході України щонайменше з лютого", - сказав Волкер.

Основною складністю в роботі з врегулювання кризи, на думку Волкера, є те, що "Росія продовжує заперечувати свою роль. Росія наполягає, що вона не має нічого спільного з тими силами, які вона контролює і якими керує, що вона не має нічого спільного з сепаратистськими урядами, які вона встановила і де вона змінює керівництво за своїм бажанням, як вони це зробили в Луганську минулого місяця".

"Коли ми намагаємось з’ясувати чи готова Росія змінити свій шлях, забрати свої сили і дозволити миротворцям бути в регіоні, Росія говорить: "Ні. Спілкуйтеся про це також з особами з Луганська і Донецька", - наголосив Волкер. Таке спілкування з ДНР/ЛНР "лише легітимізує їх присутність і призведе до затягування конфлікту", - переконаний Спецпредставник.

"Мирне врегулювання може відбутись тільки за умови усунення російських сил і російського керівництва, усунення командування та контролю бойовиків які там є", - наголосив він.

Волкер відзначив, що до вторгнення Україна була цілком мирною країною.

"Україна була мирною країною більше 20 років після розпаду Радянського Союзу, можливо, не дуже успішною, можливо, не вільною від корупції, можливо не такою об’єднаною навколо національної ідентичності та місії, як належить. Однак, не було боротьби, вбивств, розділу людей, етнічних конфліктів чи етнічної ненависті. Це була країна – з проблемами, недоліками та прагненнями", - заявив посадовець.

Він відзначив, що навіть після вигнання Януковича "не було масштабного насильства, етнічного конфлікту, розділення ... Що потім ми побачили, було втручання як їх називали – "маленьких зелених чоловічків" - розвідників оперативників, які розхитували ситуацію, щоб створити сепаратистський рух в Криму".

"Потім те саме намагались зробити на Донбасі". І цей конфлікт досі триває, наголосив посадовець.

Якщо Росія має особливе ставлення до України, як до частини її широкої імперії, сфери інтересів, слов’янської ідентичності, то вона може "конкурувати за серця та думки українців, однак робити це мирно і в законний спосіб", - наголошує посадовець.

Волкер закликав докласти всіх зусиль для того, щоб наступного року досягти прогресу у врегулюванні. "Після такого поганого року, потрібно щоб 2018 був найкращим роком з початку конфлікту", - сказав Волкер.

Дивіться також: "Миротворча місія на Донбасі" - конференція Atlantic Council

Facebook Forum

Інше за темою

XS
SM
MD
LG